plakát seriálu

MasterChef Česko

(MasterChef Česko)

Názory uživatelů

Prvního MasterChefa už známe,

byli jsme s ním od začátku.
Nevýhodou kuchařských show je to, že diváci nemohou ochutnat, takže z toho mají jen polovic. Mohou sledovat jak jídlo vypadá, jak se projevují aktéři,
vyberou si toho svého podle sympatií. Ale jak chutně vaří? A o to tu jde především.
Mezi klady řadím fakt, že se můžeme nějaký ten kuchařský fígl přiučit od poroty.
Tvůrci soutěže se snažili o variabilnost, dynamičnost a napětí.
Pár procentíček přihazuji za to, že stali vzpruhou a inspirací k mému stagnujícímu kuchtění.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Masterchef ano, TV Nova ne

Abych byl upřímný, mám kuchařské show rád, ostatně kdo ne... všechno se jim krásně povede, vidíte jídla, co asi ani nikdy neochutnáte, suroviny, co jste třeba neznali... a ono ano, proč ne.

Problém nastává, když se kuchařská show odehrává na TV Nova, pak totiž jdou naprosto do pozadí schopnosti vařit a vztah k jídlu, ale naservírují vám životní trampoty a tklivé osudy. Umřel vám někdo v rodině? Postupujete. Jste z děcáku, týrali vás nebo matka samoživitelka? No postupujete! Pak se tam dějí docela hnusárny, kdy normální člověku řeknou "Jídlo skvělé, ale ne..." a někomu dalšímu "No nic moc, maso gumové, kaše nedochucená... ale proboha to je výkon v 18 letech, ano!!" a tohle mě na tom štve. Tenhle výběr zajímavých osudů a tváří je ve všech pořadech a je znechucující.

Další věcí je, že se to extrémně natahuje. Americká verze má několik dílů, kdy vždy někdo vypadne... tady vypadne někdo jednou za týden nebo jednou za dva a ke konci tam tři odpadlíky zase vrátí. To se ani nedá považovat za zvýšení napětí, to je prostě laciný žrout času a výplň programu.

Když jsem poprvé viděl některé ty kuchaře, řekl jsem si, že aspoň porota je dobrá, ale teď koukám, že ti kuchaři jsou víc v televizi a reklamě na Billu než aby vařili v restauraci, prostě zisk je zisk.

Nicméně je to o jídle a jídlo tam je, baví mě ty výzvy, baví mě ta jídla co vaří, baví mě koukat, kdo vypadne (a věřit, že to je opravdu o schopnosti vařit), takže jak se říká, lepší než drátem do oka, ale třeba na Peče celá země, což je podle mě pořad opravdu na úrovni, to fakt nemá.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí