plakát seriálu

Matylda

(Matylda)

Epizoda 2×07 – Cizí peří
83 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kdo se chlubil cizím peřím?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Matylda si každý rok zaletěla na Pražské jaro, stejně tak i letos. Užívala si koncertů a společenského života, pozvala například na oběd celé hejno racků chechtavých.

V zahradě uviděla páva a úplně jí učaroval. Přemluvila páva, aby se zúčastnil soutěže krásy a reprezentoval tak naše okrasné ptactvo v cizině. Protože páv netušil, jak se něco takového dělá, stala se Matylda jeho manažerkou.

Týden před odjezdem na soutěž do Monte Carla se stala nemilá věc - páv začal ztrácet peří. Matylda mu koupila šampon proti padání vlasů, vitaminové tablety i sůl do koupele, ale nic nepomáhalo a páv se rozhodl, že nikam nepojede. Když nechtěl soutěžit páv, rozhodla se Matylda, že pojede sama. Pomalovala se vodovými barvami a přilepila si opadané pávovo peří.

Vyhlášení vítězů - před volavkou královskou z Madagaskaru, která byla druhá, se umístila přestrojená kachna Matylda a vyhrála tak celou soutěž jako pávice obecná z Valdštejnské zahrady Praha. Pták marabu přinesl láhev šampaňského a vystřelil...

Z Matyldy tekly barvy proudem a odlepily se jí brka, proto ji porota hned diskvalifikovala. Matylda rychle utekla ven a odjela autostopem. Teď už se Matylda této příhodě smála, ale to, jaký to byl trapas si pamatuje pořád. Zjistila, že chlubit cizím peřím se nevyplácí.

Hlavní postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevCizí peří
Původní názevCizí peří
Rok natočení2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody