Matylda

Matylda (Matylda) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Host do domu

Jaké cizokrajné zvíře přijede k Matyldě na návštěvu?

Matylda odjela na dovolenou do rovníkové Afriky a hned první den tam zabloudila. Když už jí bylo nesnesitelné horko, spustil se na ni tropický liják. Podívala se nahoru a uviděla, že to nebyl tropický liják, ale stříkal na ni vodu slon. Slon Bimbo vzal vysílenou Matyldu na záda a odnesl ji, kam se potřebovala dostat. Matylda nechápala, jak může Bimbo v takovém hrozném vedru vůbec žít a dala mu adresu, ať se někdy za ní přijede podívat.

Po nějaké době došla Matyldě pošta od Bimba. Psal, že zítra přiletí a Matylda ho má počkat na letišti.

Když chtěla Matylda ubytovat Bimba ve stodole, nešlo mu projít vraty a stodola se rozpadla. Žádnou větší stodolu Matylda neměla, tak musel Bimbo spát pod širákem.

Když se Matylda probudila, všude bylo bílo a uprostřed zahrady spal zasněžený Bimbo. Jen co se probudil, začal kýchat. A kýchal tak silně, že jeho kýchnutí zbořilo komín a odválo psovi boudu. Bimbo v Africe rýmu nikdy neměl a zimu neznal.

Matyldě bylo jasné, že Bimbo potřebuje vypotit. Půjčila si jeřáb, aby odklopil střechu, a když byl slon vevnitř, zase střechu přiklopili. Matylda uvařila prádelní hrnec čaje a poslala psa pro nosní kapky. Když se mu konečně rýma spustila, bylo to vody a vody...

Vyléčený Bimbo jim prozradil, že nemá zpáteční letenku. Ta stála 100000 korun, takže se Matylda smířila s tím, že Bimbo zůstane a upletla mu obrovskou šálu. Zástupci Guinnessovy knihy rekordů se doslechli, že upletla nejdelší šálu na světě a dali jí 100000 korun.

Matylda hned věděla, co s nimi. Za to, že jí v Africe Bimbo zachránil život, koupila mu letenku domů. A za týden už něj dostala pohled z Afriky, měl tam 35 stupňů ve stínu...

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Host do domu
  • Host do domu
  • 2. série, 10. epizoda (celkově 23. díl)
  • 2002

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Millis