plakát seriálu

Matylda

(Matylda)

Epizoda 2×08 – Klavírní koncert
83 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Komu uspořádá Matylda klavírní koncert?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Celý rok se Matylda těší na pouť, tentokrát přijel dokonce i cirkus. Matylda sedí v 1. řadě, ale představení se jí nakonec moc nelíbilo. Zachránila to až opice Fridolína, za kterou se Matylda hned po představení vydala. Snažila se ji přesvědčit, že v takovém cirkuse nemůže naplno rozvinout svůj talent. Mohla by třeba kreslit 2 obrázky najednou, hrát na 2 hudební nástroje, nebo čtyřručně na piáno. Opice odešla k Matyldě domů učit se hrát na piáno, ale nejvíc ji nadchla točící židle. Matylda zkoušela všechno možné, aby opici u hraní udržela...

Když už bylo co předvádět, domluvila opici vystoupení a vylepila plakáty. Koncert se konal v hostinci a Matylda na něj opici ušila krásné růžové šaty. Opice hrála, Matylda jí obracela stránky s notami a mačkala pedály. Když noty spadly, Matylda je omylem vrátila do stojánku obráceně, takže opice začala hrát divně a obecenstvu se to vůbec nezamlouvalo. Házeli po opici věci, tu to ale nijak nevyvedlo z míry - žonglovala s jablky, sklenicemi a předváděla krkolomné kousky... Diváci se začali bavit, dokonce je ještě roztleskala, takže měla veliký úspěch.

Matylda uznala, že je opice opravdu originální umělkyně, jen by to chtělo ještě dál celý rok pilně cvičila hraní. Opice ale byla přesvědčena o tom, že hraní nikoho nezajímá a lidi se chtěli hlavně bavit. Sbalila si věci a utekla zpět k cirkusu. Piáno Matyldě zůstalo, a protože by ho byla škoda vyhodit, začala se sama učit hrát.

Hlavní postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevKlavírní koncert
Původní názevKlavírní koncert
Rok natočení2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody