Matylda

Matylda (Matylda) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nebezpečná známost

Koho potká Matylda na poli a co mu poradí?

Matylda uslyšela podezřelé mlaskání a uviděla křečka, jak se na poli nacpává zrním, které mu nepatří. Vyhubovala mu a křeček posmutněl. Měl strach, že bude mít v zimě hlad, až se vzbudí ze zimního spánku. Vzal Matyldu do svého domečku a když uviděla, že opravdu nemá ještě skoro žádné zásoby na zimu, vzala ho do supermarketu.

Matylda křečkovi vysvětlila, že teď už je moderní doba, žádné zásoby na zimu už se dělat nemusí a ukázala mu v supermarketu kroupy, nudle, makarony, 15 druhů luštěnin a spoustu dalšího jídla. U pokladny křečkovi vypadlo z pusy nějaké jídlo. Matylda mu vysvětlila, že musí z pusy vydělat i všechno ostatní, co si tam v supermarketu nastrkal, aby mohl všechno zaplatit. Jenomže křeček neměl žádné peníze, tak měl smůlu.

Kvůli rady kachny Matyldy si křeček neudělal na zimu žádné zásoby a potom byl pořád nervózní a často se budil. Matylda mu přislíbila pomoc a řekla, že může kdykoliv přijít. Tak k ní chodil pravidelně na svačinu. Dokonce u ní byl i na Vánoce, to jí obral celý stromeček.

Kachna Matylda už měla křečka plné zuby, vypnula si telefon, aby jí už nemohl volat. A když ťukal na dveře, neotevřela, nechávala ho, ať už si poradí sám.

Když šla nakoupit na štrúdl, uviděla, jak nějaká rodinka v supermarketu vzala spícího křečka a šla s ním do auta. Matylda nechtěla, aby si z něho děti udělaly hračku. Skočila k nim do auta a až přijeli k nim domů, naložila křečka na sáně a vezla ho do jeho obydlí.

Ten den byly zrovna hromnice a sřivánek si prozpěvoval. Matyldě se to nelíbilo, nechtěla, aby vzbudil spícího křečka - protože kdo spí, ten nezlobí...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Nebezpečná známost
  • Nebezpečná známost
  • 2. série, 5. epizoda (celkově 18. díl)
  • 2002

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Millis