plakát seriálu

Matylda

(Matylda)

Epizoda 2×04 – Není dům jako dům
83 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Komu postaví Matylda nový dům a jak se mu bude líbit?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Matylda vařila oběd a potřebovala jít pro něco do spíže. Jenomže se tam nemohla dostat, protože jí před dveřmi překážel hlemýžď.

Matylda navrhla hlemýžďovi, aby si pořídil lepší dům. Jen byla ještě zvědavá, jak vypadá ten jeho současný vevnitř. Když se podívala i dovnitř, hned se jí nelíbilo, že dům nemá okna, ani koupelnu. Navíc, kdyby přibral, už by se do domečku nevešel. Sama navrhla několik domků, ale žádným se mu nezavděčila. Docela se mu zalíbila až praktická vilka. Domeček si vyzkoušel, ale dokázal s ním akorát kymácet. Zjistil, že je moc těžký a neunese ho.

Pro Matyldu to ale nebyl žádný problém, přidělala mu pod vilku kola. Hlemýžď si vilku odvezl, ale nemohl ji vytáhnout do kopce. Matylda si hned věděla rady a koupila hlemýžďovi v hračkářství auto, které už vilku na kolečkách uvezlo. Když hlemýžď vyjel s autem na pole, Matylda mu vysvětlila, že to není žádný terénní vůz, ať jezdí raději po silnici.

Na silnici byla spousta aut a všichni jezdili vysokou rychlostí. Hlemýžďovi se stala nehoda, naštěstí neměl kosti, tak si nemohl nic zlomit. Vrátil se zpátky k Matyldě, vzal si ulitu a beze slova uháněl pryč.

Matylda se divila, proč, přece mu chtěla zlepšit kulturu bydlení...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevNení dům jako dům
Původní názevNení dům jako dům
Rok natočení2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody