plakát seriálu

Matylda

(Matylda)

Epizoda 2×13 – Věštkyně
83 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Proč si bude sova myslet, že je Matylda dobrá věštkyně?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jednou šla Matylda na maliny, byla až nahoře na hrádku, když začalo lít jako z konve. Hned se schovala a rozhodla se, že tam zůstane do rána. Po půlnoci uslyšela strašidelné houkání a všimla si světla ve věži.

Přestože měla strach, šla se do věže podívat. Ve věži seděla za stolem sova a vykládala karty. Když Matylda zjistila, že sova dokáže sestavit i horoskopy, nechala si hned od sovy jeden na příští týden udělat.

V pondělí měla mít Matylda šťastný den a jen co vyšla ven, spadlo jí na hlavu jablko. V úterý měla mít příhodný den na cestování, tak si vyjela na kole na výlet. Když se zastavila v hospodě na limonádu, někdo jí mezitím kolo ukradl. Ve středu měla dostat domů zprávu. A opravdu, přišla jí pozvánka na sobotní párty ke krocanovi. Hned se šla podívat na horoskop a zjistila, že v sobotu se má seznámit s nějakou významnou osobností. Pořídila si elegantní oblečení a klobouk, aby udělala dojem.

Jen co ji krocan uviděl, zrudl, vrhl se na ni, roztrhal jí oblečení a vyhodil ji ven. Až později se Matylda dozvěděla, že je tak "alergický" na červenou barvu.

Hned ráno utíkala za sovou a postěžovala si, že měla mít podle horoskopu fantastický týden, ale místo toho to byl horor. A aby se sově pomstila, vymyslela si neuvěřitelný sen. V tom snu přišla Matylda k hrádku a viděla, že je bez věže. Sově o tom povykládala, co kdyby náhodou ten sen byl prorocký... A Matylda už se těšila z toho, jak bude sova napálená a dopálená.

O pár dnů později šla Matylda zase na maliny a co nevidí - věž nikde... Za chvíli se objevila sova a Matyldě a děkovala Matyldě za to, že jí zachránila život. Sny nikdy nebrala na lehkou váhu, tak se odstěhovala a ještě tu noc se věž v bouřce rozpadla.

Buď to tehdy byla obrovská náhoda, nebo měla Matylda věštecké nadání...

Hlavní postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevVěštkyně
Původní názevVěštkyně
Rok natočení2002
Typ epizodyPoslední epizoda série
Autoři profilu epizody