plakát seriálu

Matylda

(Matylda)

Epizoda 2×01 – Vetřelec v lese
83 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V lese se objeví obrýlený vetřelec. Poradí si s ním kachna Matylda?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Slepýš se chystá sníst luční kobylku, ale vyruší ho Matylda a kobylka mu uteče.

Matylda přesvědčuje slepýše o tom, že se mu to stalo, protože špatně vidí a potřeboval by brýle. Slepýš se doktora bojí, ale Matylda mu vysvětlí, že očního lékaře se bát nemusí. Zavede slepýše až k ordinaci, jenomže doktor zrovna neordinuje, tak se dostane oknem do ordinace, slepýše pozve dál a začne ho vyšetřovat sama. Slepýš při zkoušce zraku nepřečte ani největší písmeno, proto mu Matylda předepíše brýle s nejsilnějšími čočkami.

Slepýš vypadal jako profesor a stěžoval si na to, že vidí všechno rozmazaně. Matylda mu na to řekla, že za den, za dva si zvykne.

Pár dnů po tom rozhlásila sojka, že se v lese objevil nebezpečný brejlovec. Všechna zvířátka se sešla a hledala vetřelce. Matylda navrhla, že po tom vetřelci budou házet šišky. Na zemi našla slepýšovy brýle, nasadila si je a šla směrem k ostatním zvířátkům. Ty si myslely, že je nebezpečný brejlovec a začali po ní házet šišky. Matylda tak tak stihla utéct.

Slepýš vrátil Matyldě brýle, protože už je nepotřeboval. A proč? Písmena nepoznal, protože neuměl číst a styděl se to říct. Matylda si brýle schovala do kredence, takže už od té doby brýlatého vetřelce nikdo neviděl.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevVetřelec v lese
Původní názevVetřelec v lese
Rok natočení2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody