Maximální extrém

Maximální extrém (Maximum Exposure)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zvířecí pohotovost

Tentokrát je tématem záchrana zvířat v nebezpečí. Uvidíme koně, slona, nosorožce, žraloka, spoustu koček, krysu.

Kobylku Tuffy vyděsil osel. Shodila majitele a propadla mezi vzpěrami železničního mostu. Teď visí hlavou dolů šest metrů nad potokem. Po několika neúspěšných pokusech o záchranu lano praská a kobylka spadne.

Slůně zapadlo do studánky a při pokusu vylézt ji proměnilo v bažinu. Naštěstí je tu veterinář, který se neohroženě vydává slonovi na pomoc. Přidají víc hlíny, aby se slůně mohlo zapřít, a s pomocí lana ho vytáhnou.

Velryba, která chce doplavat za kamarády, má kolem ocasu omotanou rybářskou síť. Záchranáři na ni proto upevní několik bójí, aby ji zpomalili, a síť odříznou.

Co dělat, když chcete vyčistit ventilační trubku a zjistíte, že uvnitř mňouká kotě? Zavolejte hasiče. Mají stetoskop, s nímž vypátrají, kde se kotě nachází. Hasiči pomohou i sundat kočku ze stromu. Co ale dělat, když na stromě uvízne obrovský varan bělohlavý? Odvážná policistka mu kolem krku připevní oko a odevzdá ho majiteli.

V Austrálii uvízl klokánek v bahně. Policista s chlapcem vytvoří lidský řetěz a vytáhnou ho. Klokánek si to ale namíří rovnou do hluboké vody. A ne jednou. Nakonec ho policista odvleče dál a klokan se vydá správným směrem.

Poradí si lidé i se 115 kg těžkým aligátorem v kanalizaci? S trochou štěstí a lepicí pásky se jim povede aligátora vyprostit a svázat. Naložit ho musí navijákem – a pak hurá do přírody. Hůře je na tom štěně dalmatina, které zapadlo do hluboké trubky. Hasiči ho dostávali ven celou hodinu.

Medicína postupuje, dnes hasiči dávají umělé dýchání i kotěti, které zůstalo ve vyhořelé maringotce. Ale i velká kočka se může dostat do problémů, pokud uvízne v dutém kmenu a zasekne se jí hlava. Trocha vazelíny jí pomůže na svobodu.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon