plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×16 – Až navěky (Ever after)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je Alexův a Stevie svatební den, ale už od začátku se začne vše komplikovat. Na Kilarney přijede sestra Ashleigh. Kate a Grace se nemůžou dohodnout v plánech okolo Drovers Run.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Den svatby. Alex se s Marcusem a Grace dohadují ve vězení na policii, že žádného býka neukradli. Vypadá to, že Alex nestihne svatbu.
24 hodin předem
Na Kilarney přijíždí Ash – sestra Alexe a Marcuse.
Na Drovers Run probíhají krášlící akce pro Stevie a po jedné kůře má naprosto zarudlé oči. Může za to Rose.
Kate vymyslí plán práce, aby se nic nezvrhlo, ale Grace má už svůj v hlavě. Kate se to nezdá.
Tayler pozvala Patricka na svatbu jako rande. Ten je šťastnej a přijímá. Uvidí Rose jak s brekotem utíká do ložnice, kvůli Stevie – tak si s ní jde promluvit. Tvrdí, že všechno bude zase dobrý. Rose se ho zeptá, jestli s ní nechce jít na tu svatbu – rande. V tom přijde Stevie a Patrick odchází s tím, že se uvidí později.
Alex s Marcusem zastaví stopaři, který má problémy s chladičem. Veze býka k majiteli a tak mu kluci píchnou. Odvezou ho oni. V tom potkají policejní auto, které za nimi jede. Kluci zastaví a policista jim oznámí, že přívěs s býkem je ohlášen jako kradený. Oba je zadrží ve vězení.
Tayler s Rose se baví o klucích a básní o jednom – je jasné, že obě o Patrickovi, ale ani jedna to neví.
Ash přivezla papíry o rodinném majetku – Bryce chce přepsat podíl na Marcuse a Alexe, jako svatební dar. Ash je uražená, protože ona nedostane kus Kilarney, ale kluci dostanou vše.
Policie vyslechne stopaře, ale ten dělá, že ani jednoho nezná a Jack, který s klukama dělal obchod, když se stala krádež, je k nenalezení. Marcus zavolá Ash, aby jim pomohla. Ta přijede jak to půjde a na stanici slíbí, že se o vše postará. Ale přijede domů a jde si lehnout.Na kluky se vykašle.
Alex se ráno probudí s Marcusem ve vězení. Ash na Kilarney dělá, že o nikom nic neví. Marcus proto zavolá Brycovi. Ten zjistí co se děje a začne pomáhat i Riley. Bryce je naštvanej, že Ash nic neudělala. Vyhrožuje jí, že si to ještě odpyká.
Stevie má ráno díky Moiře opět zdravé oči. Koně pro Stevie, kteří byli připraveni na svatbu, se vymáchali v bahně. Holky je musí znovu umýt, ale tečou žlaby protože si Grace myslela, že žlaby spravila Kate a naopak. V tom pro Grace přijede Riley.
Na policii je Grace opět drzá. Urazí policistu a ten ji zavře do vězení taky.
Riley to řekne Kate. Stevie stále nic netuší. Vydírá Kate, aby ji všechno řekla. Ta to nakonec udělá. Stevie ví, kde je Jack – když odjíždí, uvidí holky jak myjou koně. Už nechce nic vědět. Opět scénka ze začátku.
Stevie dojede pro Jacka – který hraje poker. Chňapne ho, a strčí do auta. V tom přijede Ash s papírem na policii, kde je výpověď Jacka, že byl s klukama. Dovnitř ještě vtrhne Stevie s Jackem. Alex je šťastnej, že má tak skvělou ženu. Pustí je všechny.
Svatba už je připravena na plné obrátky a všechno se roztáčí. Holky z Drovers Run už jsou převlečeny do družičkových šatů. Při cestě na Drovers Marcus zjistí, že nechal snubní prstýnky na stanici. Vrátí se, ale policista nemůže otevřít safe, kam je uložil. Riley vyčte Ash, že provedla tak hnusnou věc proti svým bráchům. Na svatbě všichni stále čekají na Alexe. Stevie s holkama už pomalu přijíždějí na koních. V tom přijede Alex ze stanice. Rychle dobíhá ke Stevie. Je nádherná. Přichází hlavní akce. Stevie s Alexem si řeknou své ano. Najednou se zde objeví otec Stevie. Seznámí se s Alexem a Stevie je šťastná.
Ash vyjede po Rileym, ale ten jí odmítne.
Grace s Marcusem vyzvou Stevie a Alexe na jejich první tanec. Tayler s Rose se pohádají o Patricka a obě jsou uražený.
Stevie hází kytici, kterou chytí Moira. Phil se laškovně směje.
Alex se Stevie mají postříkané auto holící pěnou a vším možným, ale Alex je převeze – se Stevie odjíždí na motorce. Jedou do Argentiny na svatební cestu.
Ash vyčte Brycovi, že všechno dělá pro kluky – ten najednou dostane mrtvici.
Grace nabídne Kate, aby se přece jen udělal rozpis a Moira se vzteká, že má svatební kytku a chce se jí zbavit. Nakonec ji hodí a kytku chytí Grace.
Ash po návratu z nemocnice řekne, že jí Bryce vystavěl plnou moc a ta bude od teď na Kilarney.

Hlavní postavy
Alex Ryan
Kate Manfredi
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Grace Kingston
Vedlejší postavy
Phil Rakich
seržant Oliver
Bryce Redstaff
Beth Martin
Helen Hall
Rose Hall-Smith
Ashleigh Redstaff
otec Stevie
Jack Waters
zloděj Robbo
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevAž navěky
Původní názevEver after
Rok natočení2006
Premiéra20. června 2007
Česká premiéra22. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 401 000 diváků
Autoři profilu epizody