McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bílá, barva smrti

Na Drovers se objeví bílý divoký kůň a Tess tvrdí, že je to znamení smrti. Claire ji stále uklidňuje, že přijdou výsledky a všechno bude v pořádku. Odpoledne opravdu volají z nemocnice a tak se tam holky vydají. Tessiny výsledky dopadly skvěle a nic s ní není a v ten okamžik chytne i Nick bílého hřebce. Alex se má stěhovat ke Claire a všechno vypadá, že je skvělé. Jenže?

Stevie vytáhne své ukryté kameny a rozhodne se je schovat někde v hlavním domě.
Tess si všimne, že na Drovers se pase bílý divoký kůň. Stevie zjistí, že je to hřebec a že jde po klisnách na Drovers. Tess řekne Claire, že bílá je barvou smrti. Claire jí uklidňuje, že její výsledky budou v pořádku.
Nick s Alexem se rozhodnou udělat na hřebce past. Při té příležitosti se Tess zeptá, proč se ještě Alex ke Claire nenastěhoval, že je to skvělý nápad. Alex se tedy jde sbalit. Tess pak řekne, že Nick toho bílého koně nikdy nechytí, že to není obyčejný kůň.
Když mluví Alex s Nickem, ukáže mu krásný snubní prsten. Alex řekne, že dnes je „ten večer“. Nick tomu ani nechce věřit.
Tess si balí věci, aby se mohla přestěhovat do pokoje dole v domě. Najednou zavolají z nemocnice a tak sem tam s Claire vydá. Cestou uvidí Tess opět bílého hřebce. V nemocnici řeknou Tess, že je naprosto zdravá a mezitím se Nickovi podaří chytit bílého hřebce. Tess je štěstím bez sebe. A Nick je rád, že má překvápko pro Tess. Doma se to rozhodnou oslavit i s Alexovým nastěhováním.
Claire mluví se Stevie, že má toulavý boty a že bude chtít asi odejít. Stevie řekne, že změnila názor. Ale Claire bohužel řekne, že to neklame mezí ní a Tess a že to takhle asi dál nepůjde. A že když je zdravá – Stevie pochopí, že už není potřebná. Stevie se sbalí a odjede pryč.
Alex se večer stěhuje na Drovers. Alex požádá Claire, ať se posadí na postel a loví prstýnek. Nemůže ho najít, tak začne hrabat v krabicích. Nemůže ho najít a tak pak jde za Nickem, že asi ztratil ten prsten, že ho musí spolu najít. Nick ho potom najde v autě. Ovšem Alex už s Claire dovádí a tak je nechce rušit. Když zajde za Tess najde jí už spát.
Stevie se v noci vrátí do domu pro své kameny. Ovšem její skrýš je zastavěný krámama Alexa a tak odejde.
Bílý hřebec v noci přeskočil ohradu a utekl.
Tess jede plná života za Nickem – dá mu obrovskou pusu a jen řekne: „Večer je párty, přijdeš?“ Nick odpoví s úsměvem na tváří: „No aby ne.“
Claire s Tess a malou Charlottou jedou města na nákup na večerní párty. Ještě se rozloučí s Alexem. Alex jen řekne: „Vrať se brzy!“ A Claire odvětí: „Beze mě bys nepřežil.“ Konečně vyrazí.
Holky se vrací z města a najednou před autem přeběhne bílý hřebec. Claire se skoro vyboří, ale zvládne to. V tom ovšem ale najedou do velkého výmolu, auto je neovladatelné a obě se řítí přes plot k obrovské propasti. Claire stačí zabrzdit ale polovina auta už je nahnutá dopředu a Claire má zaseklou nohu. Auto začíná pomalu sjíždět, ale opět se zasekne. Claire řekne, že není čas, že Tess musí vylézt a vytáhnout malou. Tess nechce, ale Claire řekne, že se musí pomalu otočit a prostě s malou vylézt. Tess si tedy pomalu rozepne pás a auto se opět maličko hýbne. Claire brečí, ať tes vyleze ven a vytáhne Charlottu. Tess pomalu otevře dveře a leze ven. Otevře i zadní dveře a vytáhne Charlottu. Rychle ji odnese ke stromu a tam ji položí. Claire na ní volá děkuju. Tess se vrátí zpět a chce otevřít dveře u Claire, ale nejde to – ona nemůže ani pohnout nohou. Auto se opět hýbe – Tess rychle vytáhne lano z korby a rozhodne se Claire uvázat ke stromu, ale je moc krátké. Vrátí se k ní a chce opět vytáhnout nohu. Auto se hýbe – Tess se ho snaží držet, ale najednou začne opět sjíždět – běží ke Claire a ta jen řve: „Starej se o Charlottu, mám tě ráda!“ a Tess od sebe odstrčí. Ta spadne a Claire sjede s celým autem dolů z propasti. Tess volá a křičí, ale nic. Vezme Charlottu, ale nemůže se dostat dolů a tak rychle utíká domů.
Doma je všechno připraveno na oslavu a všichni se těší a Nick dá Alexovi jeho prstýnek. Ten je šťastnej. Alex vyletí nahoru do domu a na postel položí otevřenou krabičku jako překvapení pro Claire. Sejde opět dolů a pomáhá s přípravami. V tom přiběhne Tess a volá všechny o pomoc. Alex hned jede s Nickem ke srázu a už uvidí jenom vrak. Alex na všechno kašle a rychle se slaňuje dolů. Doběhne k autu a tam už najde jen mrtvou Claire. Obejme ji – a bílý hřebec proběhne kolem.
Všichni se vrátí zničení domů a Meg čeká na Claire, ale ta nikde. Tess si od ní vezme jen malou Charlottu a jde nahoru do Clařiny ložnice. Tam přijde Alex se slzami v očích a jen se podívá na prstýnek. Všimne si toho Tess a začne opět hrozně plakat. Alex odejde beze slova.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Bílá, barva smrti
 • My Noon, My Midnight
 • 3. série, 28. epizoda (celkově 72. díl)
 • 15. října 2003
 • 30. května 2008
 • 2002
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0645045/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany
Markus07