McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Boj o vodu

Claire s Nickem čerpají vodu ze stejného pramene a Nick čerpá více, než by měl, což se Claire nelíbí. Začnou se dohadovat o tom, kdo má větší právo a vyjde na povrch, že Nick koupil Vilgul jenom za svoje peníze a pro sebe. To urazí Alexe a Harry se rozhodne svému synu pomstít, že se tak odtrhl od rodiny.

Už několik týdnů nepršelo a když holky vyženou čerpadlem vodu, jsou šťastný. Na Vilgulu má Nick vody dostatek a tak s ní klidně kropí pole. Když holky odjížděj, myslí si, že mají po problémech – ovšem za rohem už čerpadlo přestane sát, a voda není žádná.
Když se holky chtěj vykoupat, zjistěj, že voda neteče. Dostanou se k nádrži a zjistí, že žádná voda nepřitéká. Když jedou na párty uvidí, jak Nickův rozstřikovač má spoustu vody.
Dohodnou se, že nemůžou čerpat vodu spolu. Nick s Claire se pohádají – ani jeden nechce ustoupit kvůli vodě. Alex si na párty přivede novou dívku a Tess se necítí zrovna příjemně.
Claire s Nickem se dohodli, že o jejich problému rozhodne arbitráž. Pozvou si tedy znalkyni, která určí, kdo má větší újmu. Tess se jí snaží umluvit a Nick nakonec taky pozváním na sklenku, ale nic na ní neplatí. Řekne pár východisek, ale ani jedno se nikomu nelíbí. Proto řekne, že se budou muset rozhodnout, jinak pozastaví licenci na vodu oběma.
Brett holky upozorní, že pan Ryan večer odjíždí a že je bazén volný.
Nick přijede za Claire, a ta mu řekne, že při nejhorším, může on přijít o úrodu. Může jít za tatínkem a ten mu koupí novou, ale to si ona nemůže dovolit. Nick vyrukuje s tím, že až si vezme Petera, tak hned bude postaráno i o ní, tak ať to na něj nezkouší.
Claire chce prodat část dobytka i pod cenou, protože už se nechce bavit s Nickem, a ten zase na oplátku říká Alexovi, jak nechá ječmene.
Tess se rozhodne vyrazit za Nickem, a když ho nenajde doma, rychle využije situace a dojde se vysprchovat. Nick přijde domů a tak si na ní počká. Alex si jde na oplátku promluvit s Claire. Tess vyleze ze sprchy a začnou se spolu dohadovat. Nakonec Tess řekne, že ví, že si Vilgul koupil na pomstu Harrymu, a Nickovi vadí, že jí to Claire řekla. Tess si myslí, že to i on řekl Alexovi, ale Nick ne – proč by taky, on zdědí celý Killarney.
Nick se rozhodne s Alexem najít nový místo a vykopat studnu.
Becky se rozhodne jet vykoupat k Ryanovým s Brettem a ten ji tam pozve na ples – jako na rande. A Becky s radostí přijme.
Harry chce, aby Nick zapnul čerpadlo – ale Nick řekne, že je to jenom jeho farma, že ji koupil za svoje peníze. Harry je vytočenej a řekne, ať všechno, co je jeho, je zase na Killarney. Ať si zkusí šéfovat sám. Alex je naštvanej, že mu to Nick neřekl. Holky si všimnou, že všechno odváží a tak jedou za Nickem. Claire chce prodat dobytek, ale Nick řekne, že to nejde, že jí nemůže zatahovat do svých problémů. Claire se zeptá, jestli si Harry vzal i dobytek, kterej Nick vykrmoval a Nick řekne že jo. Claire s Nickem tedy vymyslí plán, že Nick bude pást jejich dobytek za vodu pro ječmen.
Tess se rozhodne trochu pomstít, a tak jde k Ryanovým odčerpat vodu z bazénu, načapá jí tam ovšem Alex, řekne, že tam Harry není tak ať je v pohodě. Ta si uleví a Alex řekne, ať toho nechá, že Nick ho podrazil. A Tess řekne, že to kvůli Harrymu, který porušil slib. Když byl pod traktorem, slíbil, že Nick dostane půlku Killarney a když byl v pohodě, zrušil to. To Alex nevěděl. Tak Tess pokračuje v dalším čerpání.
Ráno se jde Harry vykoupat a najde poloprázdný bazén – za to doma se Tess s holkama koupá ve vířivce, kterou Terry vyhrál.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany
Markus07