plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×17 – Grace pod palbou (Grace under fire)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Grace vede farmu, protože Stevie odjela na líbánky. Moc se jí ale nedaří. Na Kinsellas se objeví nový soused a Ash se také začíná plést do vedení Killarney.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na prodeji ovcí se aukce zvrhne a Grace nechce prodat za tak nízkou cenu. Proto prodej zruší. Všimne si jí nový soused z Kinsellas.
Ráno se holky probudí do hrozného hluku. Myslí si, že prší, ale je to stádo kobylek. Snaží se zabezpečit dům, když v tom všechno utichne. Naleznou škody – všechno krmení je pryč.
Cestou pro krmení se Grace málem srazí s Heathem. Konečně se poznávají. Nabídne ji seno se slevou. Grace tedy přijme.
Některé ovce jsou nemocné, mají vřídky a krávy dostaly vši. Kate si myslí, že je to jako desatero božích trestů.
Ashleigh se chce míchat do vedení Killarney, ale kluci s ní nepečou. Tak dojde za Patrickem, aby ji všechno vysvětlil – jak se vede farma.
Phil zvedne ceny benzínu a všichni jsou rozčílení. Moira si stěžuje, ale Philovi je to jedno. Tayler s Patrickem si domlouvají večerní kino a mezitím někdo od Phila odjede bez zaplacení. Všichni dělají, že nic neviděli.
Ash přijde za Grace. Chce se trošku víc seznámit. Nabídne ji nakonec pomoc v bance, kdyby potřebovala nějaké peníze. Grace řekne, že si nejspíš od Marcuse půjčí trochu krmiva, ale že zaplatí až později.
Doma Ash probírá Marcusův návrh o pronajímání pastvin. Marcus trvdí, že všechno potřebné mají, ale Ash upozorní, že Grace si chce půjčit bez placení. Marcusovi to nevadí, ví že to všechno zaplatí. Ash ale přijde s tím, že si prohlídla její účty v bance a že má velké úvěry.
Heath přiveze Grace seno a přijede i Marcus. Grace se zeptá, jestli by k nim mohli vyhnat aspoň stádo krav – přijme a placení prý nechají na později. Grace je trochu udivená.
K Patrickovi večer přijde Ash, ale ten se už chystá odejít za Tayler. Ash ho umluví na 10 minut. Chce vyzvídat od Patricka Marcusovi plány a přitom se hodně zajímá o Patricka. Začíná s ním flirtovat, ten je z toho trochu vyjukanej. Nakonec se spolu vyspí.
Kate mezitím v kině čte bibli a hledá 10 božích ran. Najde tam všechno, co se zatím stalo. Mezitím se tam objeví Riley, kterej nese i pro ní popcorn. Patrick rychle přiběhne do kina za Tayler a ta si všimne, že má cucflek. Dokonce i cítí parfém. Najedou se blíží ohromná bouřka.
Riley najde doma hodinky Ash a pozná, že s ní Patrick byl. Riley ho varuje, že jakmile udělá něco špatně Ash ho vykopne. Patrick řekne, že Riley žárlí. Ten to popírá. Ash se ráno normálně baví s Patrickem a slíbí mu, že něco vyřídí Rileymu.
Riley vrátí Ash hodinky a řekne jí, ať nechá Patricka být, že zná holky jako ona, a že si s ním jen hraje tak ať toho nechá. Ona mu vzkaz nakonec nevyřídí.
Grace děkuje za ty krávy znovu a ještě jednou vysvětluje, že to tedy zaplatí později. Marcus jen přikyvuje a ona pozná, že ji nevěří. Nakonec mu tedy řekne, že si je radši nechá než aby ji nevěřil a penězi pokazil přátelství.
Tayler vyzvídá, kdo by mohl být Patrickův objev. Holky jsou zklamaný, že nemají kam nahnat krávy. V tom si všimne, že mají jedno mrtvé tele. Kate připomene další z ran osudu – smrt prvorozenců. Grace si myslí, že uvalila na Drovers Run kletbu.
Phil nakonec u pumpy cenu benzínu zlevní a hned má více zákazníků, ale zdraží přitom všechno jídlo. Moira věřila, že se polepšil
Grace si uvědomí, že byla moc hrdá s prodejem ovcí a rozhodne se opět jet na trh a prodat je i za nízkou cenu.
Marcus se rozzlobí, že Riley neudělal svou práci. Ten se brání, že mu nikdo nic neřekl. Přiběhne Patrick, ale protože vidí Ash, která dělá že nic neprovedla, řekne že na to sám zapomněl. Ash to svede ale na Rileyho, že je správce a že má vědět co dělat. Na Marcuse vyjede že taky svou práci nezvládá. Riley pozná, že to na Patricka hodila. Tak opět seřve Ash. Řekne ji, že je mrcha.
Na aukci holky ovce prodají za skvělou cenu – Heathovi.
Marcus opět seřve Patricka, ale Riley ho brání, že za to může Ash. Marcus se ještě víc rozčílí a přeje si, aby jí ani jeden neposlouchal dokud se jí nezbaví.
Grace zjistí, že ty ovce chtěl koupit Heath a tak smlouvu zruší a prodá je za nižší cenu.
Marcus přinese Rileymu piva na usmířenou. Když chce jít Riley dovnitř uvidí tam Patricka s Ash, tak rychle odvede Marcuse do hospody.
Na Drovers Run se všechno uklidní a Grace je šťastná, že ho přece jen neproklela.

Hlavní postavy
Kate Manfredi
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Grace Kingston
Vedlejší postavy
Phil Rakich
Ashleigh Redstaff
Heath Barrett
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevGrace pod palbou
Původní názevGrace under fire
Rok natočení2006
Premiéra27. června 2007
Česká premiéra26. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 262 000 diváků
Autoři profilu epizody