plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 5×15 – Jeden dlouhý den (One Long, Long Day)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tess vypráví na střeše domu Regan o vdovské cestě. Stevie se vrací k DR a mává holkám na střeše, ale ty ji bohužel nevidí. Tess, Nick, Regan a Dave plánují piknik, který se uskuteční na Krokodýlí skálu. Nick bohužel musel odjet na zasedání hospodářské rady, a tak se ti tři vydají sami na piknik.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Alexovi se na radu nechce. Při balení na piknik zazvoní telefon a Nickovi volá doktor Straus, když Tess vrací telefon omylem srazí na zem společnou fotku se Stevie. Kate žárlí na Regan, která s Davem nakládá košíky na piknik. Judi nabízí Kate pleťovou masku, kterou nutně potřebuje. V autě zvoní Tessin telefon, který zvedne Regan, Stevie volá Tess o Charlottě, kterou přivezl Peter na DR. Stevie slibuje, že se o Charlottu postará. Chce jí vykoupat ve vaně, protože se zašpinila, ale jí se vůbec nechce, a než se Stevie naděje Charlotta uteče.

Kate už má pleťovou masku a Jodi jí nařizuje, že nesmí mluvit, aby maska dobře působila. Stevie malou Charlottu našla, ale v tom zvoní telefon a než zapíše vzkaz, tak malá Charlotta zmizí. Stevie Charlottu hledá všude, ale nemůžu jí najít, oči jí sklouznou ke kapajícímu kohoutku a utíká hned do koupelny, naštěstí tam malá Charlotta není.

Tess s Regan a Davem přijeli na Krokodýlí skálu. Tess pořád doufá, že Nick brzo přijede. Holky mezitím pomáhají hledat Stevie Charlottu. Kluci se vrací z města a Nick Alexovi říká o nabídce práce, kterou mu navrhl doktor Straus. Bohužel by to znamenalo na půl roku odjet do Argentiny. Piknik probíhá podle plánu, Nick volá Tess. Cesta na DR je veselá. Stevie u řeky uvidí Charlottinu panenku a hledá jí. Volá Jodi a Kate, ať přijdou k řece, v tom přijíždí Tess, Dave a Regan na farmu a Tess má divný pocit.

Nick s Tess odjíždí na Drovers. Alex pomáhá holkám hledat Charlottu. V tom Tess uslyší dětský pláč. Nick leze na střechu pro Charlottu. Je v pořádku. Alex je rozrušený z toho, že by poslední vzpomínka na Claire mohla být pryč. Stevie se jde omluvit Tess a ta je na ní naštvaná a řekne jí špatné věci, které Stevie pěkně zamrzely. Odjíždí se projet na koni, Tess se svěřuje Nickovi o hádce se Stevie. Ta se loučí s Drovers.

Regan volá na Geologický ústav ohledně rozboru hlíny. Kate umývá svoje auto, když se podívá na Jodi, ta zjistí, že má celý obličej červený a podrážděný. Dave si dokonce i všimne Kate a radí jí, co na obličej. Tess přemlouvá Alexe, aby si se Stevie promluvil, ale ten se do toho nechce plést. Tess se jde omluvit Stevie, ale ta se na ní jen podívá a odejde si balit věci. Přijede Alex na motorce a chce, aby s ním Stevie jela na motorce. Tess našla Nickovu nabídku a chce, aby jí přijal. Po projížďce přijde za Stevie a ještě jednou se jí omluví a řekne jí o Nickově práci v Argentině. Tess chce, aby DR řídila Stevie. Ta tu nabídku ráda přijme. Tess to řekne Nickovi a ten je šťastný a jde volat panu Strausovi.

Hlavní postavy
Tess Silverman McLeod
Dave Brewer
Jodi Fountain
Alex Ryan
Nick Ryan
Kate Manfredi
Regan McLeod
Vedlejší postavy
Charlotte McLeod
Charlotte McLeod
Charlotte McLeod
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJeden dlouhý den
Původní názevOne Long, Long Day
Rok natočení2005
Premiéra27. července 2005
Česká premiéra7. srpna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody