McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Když létají jiskry

Nick se vrátí z města, ale chová se k Tess naprosto odměřeně. Vůbec se s ní nebaví a dělá jakoby se nikdy nic nestalo. Dělá jí jenom naschvály a Tess je naštvaná, protože neví proč. Všechno se vysvětlí, až když se pořádně pohádají a řeknou si vše na rovinu.

Tess jede pro Charlottu na Killarney a potká tam Nicka, ten jí řekne, že přešel na intenzivní farmářství, který ovšem dost ublíží eko-Drovers. Řekne mu, zda si nechce promluvit, ale ten řekne, že má ještě hodně práce. Nakonec beze slova s Alexem odjede. Tess za nima jede a troubí, aby Nick zastavil, ale on nechce. Nakonec zastaví a Tess se zeptá, co se děje. Zeptá se, zda mezi nima něco je, jestli jí Nick něco vrací a on řekne, že nemá čas jí něco vysvětlovat a odjede.
Holky zjistí, že mají málo vody v řece – zjistí, že je to díky Nickovi, který si postavil hráz. Řeknou, že na tu vodu mají právo a Tess mu řekne, že je to kvůli Daveovi, že jo. Že to dělá schválně. Nick řekne, že je to jenom obchod. Stevie přijde s nápadem pomsty, ale Tess se nechce snížit na jeho úroveň.
Dave je na Killarney a řekne, že s Tess nic nemá a že má úplně volnou cestu. Nick řekne, že už je mu to fuk, ať si do ní klidně jde, že už Tess nechápe.
Alex nakonec domlouvá Nickovi, ať se přestane chovat jako blbec a jde za Tess. Ten o tom nechce ani slyšet.
Dave se zastaví za Tess a začne s ní flirtovat. Ovšem ona mu řekne, že budou prostě přátelé. Dave teda s úsměvem odejde.
Tess nakonec zajde za Alexem a poprosí ho, ať Nicka přemluví, že jí opravdu ten úbytek vody ublíží. On ji odvětí, že si pak stejnak najdou na hádku něco jiného.
Stevie chce u jedné skály nahnat krávu, která se ztratila. Běží k ní a vyvrkne si kotník. Jodi jí nakonec musí pomoct ze spoda, ale nahoře zůstane Diesel. Bojí se o ní, a tak se rozeběhne ze skály, jenže uklouzne a spadne. Dole už jen nehybně leží a pomalu dýchá. Stevie k němu rychle běží. Dave ho vyšetří a zjistí, že si zlomil páteř a že má nejspíš vnitřní krvácení. Stevie mu tedy řekne, ať ho dál netrápí a Dave ho uspí. Stevie je pak velmi smutná, že přišla o nejlepšího přítele.
Dave se zastaví za Tess a ta mu řekne o tom intenzivním farmářství, že je to děsný a že by to měl říct Nickovi. On řekne, že se mu to taky nelíbí, ale že takhle ho jako přítele využívat nemůže.
Alex domluví s Nickovi, že by mohli dát krávy na druhou stranu pastvin a tam si udělat hráz a nebudou tím „sousedům“ ubližovat. Nick řekne, že to přece nedělá naschvál. Alex řekne, že ví, že Tess ano, tak ať to urovná.
Nick zajede za Tess na Drovers a řekne, že měla pravda. Že měl říct o té smlouvě i o té hrázi a že jí teda udělá jinde. V tom přijde Dave a zeptá se, jestli už to urovnali, Nick se naštve, že to zase řešila s Davem. Tess řekne, že to tak nebylo. Začnou se hádat a Nick řekne, že tu hráz nechá tam kde je – a Tess odvětí, že ještě že se nedali dohromady a řekne, že mezi ním a Harrym není žádný rozdíl. Nick jí řekne: „Tess, políbila si ho!“ Tess mu řekne, že to bylo až potom, co mu řekla, že ho nechce a že on je lakovej kravskej baron. Nick řekne, že je konec a Tess zařve, že nikdy nic nebylo a odejde.
Tess se rozhodne pro pomstu. Vezme dynamit podle rady Stevie a jede k Nickově hrázi. Dá to do hlíny a než holky přijedou zapálí to. Všechny tedy rychle utečou a schovají se. Tess má blažený úsměv na tváři. Najednou to vybuchne a celá hráz praskne a voda se vyvalí dál. Tess se jenom směje a s pocitem vítězství jede domů. Když to kluci zjistí, Alex se jenom směje, že Tess nedělá nic napůl.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Když létají jiskry
 • When Sparks Fly
 • 4. série, 7. epizoda (celkově 81. díl)
 • 24. března 2004
 • 12. června 2008
 • 2003
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0645108/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany