McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Mít a udržet

Peter přijede opět na Drovers, aby všechno vysvětlit Claire. Ta nechce nic slyšet. Mezitím Brett předá Becky dopis, ve kterém píše, co k ní cítí a ta, protože neumí moc dobře číst, se stále nemá k tomu ho otevřít. Tess si ve městě užívá nočního života a do kavárny, která neprosperuje, tak jak její přátelé psali, přijede i nečekaný host.

Holky pracujou a přijede Peter. Claire mu rovnou vpálí do obličeje, jestli je ženatej. On řekne že ano, ale že už žijou odděleně. Claire nevěří a vyžene ho.
Mezitím Tess už pracuje ve městě v kavárně a všimne si, že není tak nabito jak vyprávěli. Simon s Briony mají tajnosti.
Claire poděkuje Becky, že jí to o Peterovi řekla a ještě se zeptá, kdo jí to řekl.
Za Becky pak odpoledne přijede Brett. Ona se mu začne omlouvat, ale on jí dá jen dopis s jeho pocitama a odejde.
Tess si ve městě užívá večírků a pořádně řádí.
V noci za Claire přijede Peter a prosí o vyslechnutí. Řekne jí, že ona je ten největší zázrak, který ho potkal, že jí miluje, jako nikdy nikoho. Pak se políbí. Ráno holky snídají a Claire jim přijde oznámit, že Peter zůstává. V tom přijede Alex a všimne si Petera u auta. Začne na něj nadávat a pak se začnou i rvát. Claire je od sebe odtrhne a Alex se jen zeptá, kde má svou hrdost a odejde.
Brett se zeptá při práci, jestli už Becky četla dopis a ta jen odfrkne, že pořád dělá.
Claire se pak dozví od Petera, že má dokonce i dvě dcery a to už se jí zdá trochu moc. Nemůže si přivyknout, že už je otec, ale nakonec řekne, že holky klidně můžou jezdit k nim a že jsou tedy součástí jejich života.
Becky si to chce pak přečíst, ale nějak to nejde a tak to dá Jodi, aby jí to přečetla. Píše se tam, že ho moc mrzí, jak se líbala s Craigem, ale Becky jí hned dopis vytrhne a odejde.
Tess se rozhodne zavolat na Drovers a zvedne to Claire, která se zrovna baví s Peterem, takže jí ani moc nevnímá. Tess to zamrzí, tak si jde zase užívat s přáteli.
Znova zvoní telefon a Claire to zvedne – volá Peterova žena. Peter potom řekne Claire, že zrovna jede do Gungelanu a že spolu ještě něco musí vyřídit. Claire není nadšená, ale přijme to.
Claire zajede za Alexem, ať dá Peterovi šanci, ale ten svý rozhodnutí nechce změnit.
Tess je zase v práci a najednou se tam objeví Nick. Obejme ho a je moc ráda, že ho vidí. Zeptá se na Petera s Claire a Nick jen řekne, že je to fajn.
Claire se přijde zeptat Meg, co si myslí o Peterovi a ta jí řekne, že si myslí, že to nikdy nebude klapat, že jeho žena tu bude stále a že jí čeká jenom bolest.
Nick jde tedy na svou fyzioterapii a Tess mu dá číslo, aby s nima šel večer zapařit. Vezmou ho do klubu a pak domů. Nick tedy přespí u nich a než usne, řekne Tess, že nepřijel na terapii, ale že jí chtěl jenom vidět, a že jí to zkoušel říct než odjela, ale Tess nic neslyší – mezitím usla. Ráno se vzbudí a Nick už dělá snídani. Tess ráno musí pospíchat a tak se rozloučí s Nickem a odjíždí.
Claire vytáhne staré tátovo auto a zajede do města, kam jel Peter za svou ženou.
Brett se opět zeptá Becky, jestli už četla jeho dopis, ona mu řekne, že ne – že neumí číst pořádně, ať jí to přečte sám. Přečte jí, že je pro něj něco výjimečného, a že každý večer na ní myslí a že jí má moc rád a že vždy bude její věrný přítel. Becky se usměje a je moc ráda.
Claire si ve městě všimne Petera a jeho ženy i s dětma. Pochopí, že to s ním asi nepůjde.
Simon s Briony se baví o jejich krachu a nakonec to řeknou i Tess. Ta je naštvaná, že to neřekli dřív. Rozhodne se, že trochu změní jídelníček a prostě to upraví na pořádný domácí jídlo.
Brett jede pro Becky a zajdou si na rande a v noci spolu koukají na hvězdy.
Peter přijede na Drovers a Claire mu řekne, že byla ve městě a že to prostě nezvládne. Že se nenávidí a že to nemůže udělat jeho dcerám. Peter nechce, aby to skončilo, ale Claire už je rozhodnuta
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Mít a udržet
 • To Have And To Hold
 • 2. série, 9. epizoda (celkově 31. díl)
 • 3. července 2002
 • 1. dubna 2008
 • 2001
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0645100/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany