McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Navěky sbohem

Je tu den D – Clařin pohřeb. Každý se s tím vyrovnává jinak – Tess se snaží stále něčím zaměstnat, Jodi se vyhýbá pokoji s rakví Claire a Alex se snaží chytit bílého hřebce, který podle něj může za smrt Claire. Odpoledne, když se všichni sejdou Tess není schopná jít na pohřeb, ale Nick ji pomůže.

Tess se vzbudí z noční můry a zavolá Claire, ta ji najednou odpoví. Tess si řekne, že měla hrozný sen a začnou spolu mluvit. Vyberou spolu pro Charlottu hvězdu na nebi. Claire řekne, že takhle budou vždycky spolu a odejde z místnosti. Tess ji začne všude hledat a dole v pokoji najde její rakev.
Alex se rozhodne najít toho bílého koně a zastřelit ho. Nick mu řekne, že už přivezli z ústavu Claire na Drovers.
Na Drovers je smutný i Roy /pes/ a nikoho nechce pustit ke Clařinýmu koni. Tess je trochu mimo, ale snaží se všechno zvládnout. Tess jde k pokoji, kde je Clařina rakev a opět uvidí Claire. V tom tam přijde Meg a Tess jí chce ukázat, že vidí Claire, ale ta zase zmizí. Vejde dovnitř a tam je Harry, Claire řekne Tess, ať mu řekne, že Drovers nechce prodat. Tess jakoby mluví s Claire a Harry se jen zeptá, zda je v pořádku. Tess odvětí, že ano. Claire stále mluví na Tess a když se otočí, je opět pryč.
Alex honí bílého hřebce a vystřelí na něj, ale mine. Potká Stevie a ta se k němu přidá.
Tess jde i se zprávou z nehody na místo, kde se stala a přijede za ní Nick. Pročítá si to a začne mluvit nahlas o všem, co mohla udělat. Chce zjistit, jaký to mělo důvod, že to takhle skončilo. Doma řekne Claire Tess, ať vyklidí Charlottě pokoj a povídá jak se o ní má starat. Tess jí odpoví, že ví proč tady – když odejde někdo moc brzo nebo z nenadání. Jde k ní do pokoje a Claire začne vyhazovat své šaty ze skříně a řekne, ať se dá dohromady s Nickem. V tom tam přijde Meg a Claire opět zmizí.
Alex opět uvidí hřebce a už má namířeno, ale Stevie na něj zavolá a on uteče. Rozhodnou se dát si pauzu.
Tess si doma maluje místo nehody a Claire si vezme tužku a přečmárá jí to a zhasne světlo. Když Tess rozsvítí Clařiny čmáranice jsou pryč.
Tess uslyší v noci zvuky a jde za nimi. Dole najde puštěné společné video a Claire. Tess řekne Claire, že zjistí jak to bylo a ona bude moci odejít. Claire jí odvětí, že to ona jí tady drží.
Další den je pohřeb a Stevie řekne, že se postará o bělouše zatímco tam bude. Alex nechce a nasedá opět na koně - hledat hřebce. V tom ho zahlédne a jede za ním.
Na Drovers si Tess vybírá oblečení a přijíždí pohřební kočár tažený koňmi. Tess se rozhodne vzít auto a Claire jí začne vyprávět, jak musí mít krátkou a vtipnou řeč na pohřbu. Claire jí řekne, že nemohla nic jiného dělat tak, ať přestane bláznit. Nasedne do brouka a Nick ji nechce nechat samotnou tak jede s ní. Dojedou na místo, kde je krásně vidět na Drovers. Tess začne říkat, že takhle to přece nemělo být, že jí nechce pohřbít.
Vrátí se domů a Claire řekne, že jí štve, že má na pohřbu Sandru, ale je ráda, že je tu tolik lidí. Čím dřív to vyřídí, tím dřív se může věnovat výchově Charlotty a vzít si Nicka. Přijde Nick a řekne Tess, že to zvládne, ať se oblékne a že počká venku.
Všichni lidé se shromáždí a průvod se vydá na místo, kde Claire pohřbí. Alex dožene koně a má ho na mušce, ale nakonec nevystřelí. Schová zbraň a začne plakat.
Celý průvod se dostane na místo a přijede tam i Alex. Terry přečte krásný citát a Alex vezme s Nickem, Harrym a Terrym Clařinu rakev. Meg začne o Claire vyprávět, poté promluví i Tess a najednou se jí vybaví všechny vzpomínky a dostane se s Claire na místo, kde se stala nehoda. Zeptá se proč, a Claire odpoví, prostě proto. Řekne, že tu má své přátelé a že musí být silná kvůli Charlottě, Alexovi a ranči. Že to všechno dokáže. Zeptá se jí, zda už může jít? Tess se opět vrátí do současnosti a začne také vyprávět o Claire. Podívá se do dálky a tam uvidí Claire, ta smekne kloboukem a Tess řekne sbohem. Claire zmizí.
Alex dá svůj snubní prstýnek Claire na rakev, kde je její klobouk, řekne že ji miluje a rozloučí se. Spustí její rakev.
Tess se s Alexem a Charlottou pak vracejí spolu domů.
Je tu další den, práce a vše kolem toho. Přijde tam Stevie a zeptá se Tess, co má dělat. Tess se usměje a dá jí práci.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Navěky sbohem
 • The Long Goodbye
 • 3. série, 29. epizoda (celkově 73. díl)
 • 22. října 2003
 • 2. června 2008
 • 2002
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0645087/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany