plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×10 – Pravidla zásnub (The Rules of Engagement)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alex plánuje požádat Stevie o ruku. Jenže všechny možný komplikace mu to ne a ne dovolit. Mezitím se Kate, Riley i Phil přou o vlastnictví krav. Moira připadne nový nápadník.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Alex se Stevie jedou rozvážet krávy, ovšem Alex má něco za lubem. Vypráví Marcusovi, o čem sní, že se stane – Vyloží krávy, na čtvrtou hodinu objednal loďku, odveze Stevie přes jezero na kopec, kde bude čekat číšník a kuchař. Stevie bude nadšená. Alex zavolá číšníka, který přinese dvě sklenky – v jedné z nich bude snubní prsten pro Stevie. Položí otázku a Stevie přijme. Tím končí vyprávění, hodí prstýnek v krabičce do tašky a jede pro Stevie.
Cestou potkají známou, které se rozbilo auto. Alex se nechce zdržovat a chce jen zavolat pomoc. Stevie ji nabídne ať si nasedne – Alex vidí, jak se jeho plány pomalu ničí. Vyložej krávy na prvním místě, kde si šéf myslí, že je Stevie jen nějaká ženuška. Je uražená. Na druhé farmě si naopak myslí, že je Alex jen nějakej pomocník. Oba jsou si kvit.
Na Drovers Run se spolu baví Riley s Tayler, která si zase myslí, že po ní jede. Na obchůzce vidí holky divoké krávy. Když si podají žádost do Národního parku, můžou si je vzít. Nejdříve se zeptají, jestli je někdo neviděl dřív. Nejdříve se zeptaji Rileyho, který je viděl, ale ještě nepodal žádost.
Alex se Stevie si povídají před náklaďákem, najednou s ním jejich stopařka ujede. Alex je rozčílen na plné obrátky. Stevie v tom nevidí tolik vědy, a tak se velice hádají. Stevie je naštvaná, že se Alex uráží kvůli takovým maličkostem.
Kate se ptá kvůli kravám i na pumpě, kde Phil tvrdí, že je viděl první. Ona mu je tedy nechá. Phil nenápadně flirtuje s Moirou. A zve ji na muzikál.
Alex se Stevie se dostanou k domu stopařky a ukradnou jí auto. Stevie je pořád čím dál víc naštvaná.
Kate zrušila letenku do Afriky za Davem. A Phil si mezitím přijel pro krávy. Holky zjistí, že Moiru pozval na rande. Patrick tvrdí Tayler, že u Rileyho nemá šanci. Že se mu líbí jen holky pěkný a s košilkami a tak. Že ona není jeho typ. Riley zjistí, že Phil mu ukradl krávy. Moira to tedy jede vyčíst Philovi a zruší jejich rande.
Alexe zastaví policie a odvedou ho na stanici. Ten ovšem řekne svoji historku a naštěstí mu uvěří a opět ho pustí i se Stevie. Najdou svůj náklaďák, který je rozbitý a taška s prstenem je pryč. Stevie se už nikam nechce a tak i přes protest Alexe přespí v náklaďáku.
Holky se chtějí pomstít Philovi tak vymyslí past. Moira přece jen půjde na rande a mezitím mu ukradnou krávy. Jenže když se jde Moira omluvit, Phil už nechce jít – rozdal lístky. Tak ho pozve alespoň na večeři. Holky krávy ukradnou a Philovi je jasné, proč ho Moira pozvala. Ale nevadí mu to, ten večer za to stál.
Tayler jde za Rileym v košilce, ale ten se ji akorát vysměje. Proto vycouvá a jde domů. Patrick mu ráno vysvětlí, proč to udělala. Riley tedy jde za ní, a vysvětlí jí, že ona je skvělá žába ale… Tayler dělá že se nic neděje a odejde.
Alex chce jet hned ráno za stopařkou domů kvůli té tašce. Stevie se ovšem zase naštve a tak odejde. Holkám někdo ukradl krávy – byl to Riley – ovšem nejdřív zplna hrdla seřvou Phila.
Kate je poslední dobou hrozně protivná a uzná, že je jí prostě v Africe smutno. Neví, jestli se chce vrátit.
Alex dožene Stevie náklaďákem a poprosí ji, aby jela s ním. Že jí to opravdu vše vysvětlí, až přijde čas. Jedou do domu stopařky, která řekne, proč to všechno udělala – kvůli své farmě – a ukáže, kde nechala jejich tašky. Alex hned běží za kůlnu a začne je hledat. Stevie ji najde jako první a tak ji rychle čapne. Chce ji otevřít – začnou se s Alexem o ní prát a celá taška se vysype do bahna. Alex do bahna skočí a začne se v něm plácat.
Oba hledají už dlouho a Stevie pořád neví co a najednou najde krabičku. Alex ji vysvětluje, jak chtěl, aby všechno bylo dokonalý. Stevie mu řekne: „Kvůli tomuhle jsme šli hodiny pěšky, tys ukradl auto, vymluvil ses poldům, spali jsme v noci v autě, tady se plácali v bahně…“ „Už nic neříkej pokazil sem to.“ „Alexi, to je ta nejromantičtější věc, jakou jsem kdy zažila.“ Alex požádá Stevie o ruku a ona přijme.

Hlavní postavy
Alex Ryan
Kate Manfredi
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Regan McLeod
Vedlejší postavy
Phil Rakich
stopařka Peta
seržant Oliver
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPravidla zásnub
Původní názevThe Rules of Engagement
Rok natočení2006
Premiéra25. dubna 2007
Česká premiéra13. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 355 000 diváků
Autoři profilu epizody