plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 5×18 – Ptačí výprava (Taking Flight)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kate sděluje holkám, že musí opravit plot, aby se nepomíchalo více jejich ovcí s ovcemi k Killarney. Jodi čte dopis od Tess, ve kterém píše, co je třeba udělat. Stevie se vyhýbá tomu, aby se nastěhovala do hlavního domu. Jodi se vymluví Kate z ptačí soutěže.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Holky se dohadují co s ovcemi z Killarney, Stevie chce pořádek, proto je chce odvézt osobně. V tom přijede Rob a nadá jim, že je chtěl mít oddělené, protože ty jejich jdou na prodej. Sandra jede do Fisheru na obchodní schůzku, do Gungelanu jí veze Alex. Cestou se pošťuchují. Kate zjistí, že jejich ovce mají parazita, Stevie zatím Robovi nechce nic říct, dokud si nebude jistá.

Při cestě na ptačí soutěž, si Kate pouští záznamy se zvuky zvířat. Cestou potká Dava, který si z ní utahuje, ale Kate je odtažitá, od té doby co si Dave začal s Regan. Stevie s Jodi a Robem vykládají ovce na Killarney. Robův pes Pupp vyjde na Turba, Stevie vyčte Robovi zacházení se psem. Sandra se dozví, že nejedou vlaky, tím pádem je i obsazen autobus. Dave se kvůli Kate přihlásil i na soutěž a chce se spojit s Kate, ale ta s ním nechce být. Sandra prosí Alexe, aby jí odvezl do Fisheru, nakonec ustoupí pod podmínkou, že si na Kinsellas bude moct pást ovce.

Stevie s Jodi ženou ovce a proti nim je žene Rob, hádají se, Stevie prosí Roba, aby uhnul, že projdou, ale ten se vymlouvá, nakonec jede kolem auto a pomíchá jim je. Dave se chce opět spojit s Kate, ale ta ho opět odmítne! Jodi při nahánění ovcí ztratí paiger, Jodi s Robem naváže řeč o hasičích. Alex musí zastavit, Sandra naštvaná vystupuje, aby to nemusela poslouchat, když v tom, ji pokalí pták. Pupp vyjede i po Harrym.

Sandra vyčítá Alexovi, že jede pomalu, ale mají smůlu, protože je zastaví policajt za rychlou jízdu, pochválí Sandru, že ona neřídí. Kate při hledání jednoho druhu ptáčka narazí na Roba, zrovna když zastřelil svého psa. Kate to jede říct rychle holkám. Dave se snaží najít opět Kate. Když spadne ze stromu, Kate se slituje a vezme ho do dvojice. Rob se omlouvá Stevie, když jede kolem a ta mu do obličeje vpálí, proč zastřelil Puppa. Harry se ptá Roba, kolik má naúčtovat DR, a ten řekne, že to byla chyba obou, tak mu za to Harry tento den nezaplatí.

Stevie se konečně přestěhuje do hlavního domu. Sandra se maluje a Alex jí dělá naschvály. Když zajíždí na jednu farmu, jí dojde, že sem Alex stejně jel. Alex chce po Sandře otevřít bránu, jelikož jde brána špatně otevřít, pomůže si i „nemocnou“ rukou, se kterou ve skutečnosti nic nemá. Dave a Kate jedou zpět na pumpu. Dave chce, aby Kate zastavila, že vidí bonusového ptáka, ale viděl auto protivníků. Sandra se Alexovi přizná, že řídila pod vlivem, proto nemá papíry a nemůže řídit. Dave s Kate zatím vedou. Harry dá Stevie účet za deratizaci ovcí.

Stevie je naštvaná a vyjede na Roba a opět mu vyčte, že zastřelil svýho psa. Dave jí chce zastavit, ale pozdě, ospravedlní Roba, že Pupp měl nádor na mozku, že ho utratit musel. Při predání hlavní ceny, volá Terrymu Havranní parta, že už je na cestě, že jim někdo vypustil dvě kola. Kate dojde, že v tom má prsty Dave. Je diskvalifikovaná. Dva roky se nemůže této soutěže zúčastnit. Sandra nese Harrymu k narozeninám do hospody dort. Stevie se jde omluvit Robovi a najde na posteli obrázek. A ten omluvu přijme.

Hlavní postavy
Dave Brewer
Jodi Fountain
Alex Ryan
Kate Manfredi
Regan McLeod
Vedlejší postavy
Raven Loonies Twitcher #3
Raven Loonies Twitcher #1
Dan Nugent
Dan Nugent
Rob Shelton
Raven Loonies Twitcher #2
Raven Loonies Twitcher #4
Terry Dodge
Harry Ryan
Sandra Kinsella
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPtačí výprava
Původní názevTaking Flight
Rok natočení2005
Premiéra17. srpna 2005
Česká premiéra12. srpna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody