McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rytíř v zářivé zbroji

Během příprav na středověký poctivý veletrh je Grace zaskočena, když ji Heath požádá o ruku. Přijme jeho nabídku?
Ashleigh vyhrožuje, že pokud nedostane splacenou půjčku, dostane kus pozemku Drovers Run. Holky proto udělají na trhu i dražbu vlastních věci, aby získaly rychle nějaké peníze. Mezitím se Tayler rozhodne opustit Drovers a začne pracovat v hospodě a Patrickovi prozradí pravdu o Ashleigh.

Na Drovers Run se rozhodnou uspořádat dávnou hru – středověkou pouť i s turnajem na koních. Grace je krásná panna, Kate vypravěč a kluci spolu bojují na koních s bodlama. Rytíři jsou Heath a Marcus. Heath při této příležitosti požádá Grace o ruku. V tom tam přijde Stevie a Grace nestačí odpovědět.
Ashleigh chce splatit půjčku, ale holky nemají dost peněz. Řeknou o všem nakonec Marcusovi. Ten jede za Ashleigh a chce ji vyhodit. Ta se brání a předhazuje mu Bryce, že on ji tady chce. Řekne Rileymu, aby se postaral o to, aby zmizela.
Ashleigh jde za Brycem do nemocncie a ten ji řekne, že ji žádnou plnou moc nedal, tak co to dělá. Ashleigh se mu snaží vetřít do přízně, ale on ji dá padáka.
Grace se přizná Heathovi, že to požádání je na ní ještě brzo, že si to rozmyslí.
Holky už si nevědí rady a tak Stevie rozhodne, že udělají výprodej věcí. Grace ale nechce prodat nic. Nakonec Stevie vyčte Grace, že ona si vzala půjčku. Grace se omluví, ale chce přijít s něčím jiným.
Marcus rychle prodá svého býka Heathovi i když za nižší cenu. Chce pomoci Grace, ale nechce jí to zároveň říct. A tak dá šek Stevie. Ta je mu strašně vděčná.
Grace potká Heatha a seřve ho za to, že jí půjčil peníze na ten dluh. Ten ji vyvede z omylu a řekne, že jedinou věc kterou udělal, že si koupil býka od Marcuse. Grace pochopí od koho je je půjčka. Heath je uraženej, že mu o tom dluhu neřekla a že to vědí všichni. Zruší to, že si ji chtěl vzít.
Tayler se rozhodne, že půjde makat do hospody a že bude platit za nájemné.
Grace moc poděkuje Marcusovi, ale ten řekne, že Heath zrušil prodej a tak jeho šek bohužel neplatí.
Do hospody přijde Patrick a Tayler se s ním nebaví, protože je pořád s Ashleigh. Patrick řekne Ashleigh, že ji miluje, ale ta se vztekem odejde.
Ráno začíná velká oslava s příspěvky proti suchu a holky přece jenom otevřou aukci. Na akci také přijede černý rytíř, je to nejlepší bojovník na koni, ale nikdo neví, kdo to je. Na oslavu přijde i Ashleigh a řekne Grace, ať jí dá tu pastvinu a dluh bude smazán. Ta samozřejmě odmítá.
Grace se omluví Heathovi za to, co provedla, ale Heath jí není moc nakloněn. Nakonec mu do duše promluví i Moira.
Ashleigh na oslavě Patrickovi řekne, že je konec. Riley mu řekne, že je to tak lépší, ale Patrick mu vynadá. Tayler si ho vezme s sebou a ukáže mu srdce, které dal Ashleigh. On konečně pochopí, jaká je.
Heath s Marcusem mají zápas na koních a oba se předtím pohádali, takže je jasné že souboj bude velice zajímavý. Přetahujou se spolu s lanem a přitom spolu mají i slovní souboj. Marcus vyhraje.
Ashleigh chce uskutečnit plán, aby Phil nějak zkazil tu aukci. Vyhrožuje mu, že když to něudělá půjde ke dnu.
Na aukci opravdu Phil všechny navádí, aby nic nekupovali. Heath nechce pomáhát Grace, protože si to nepřeje. Holkám je jasné, že Phil má ve všem prsty.
Patrick mluví s Ash a řekne jí, že teď když ví jaká je, že už s ní nikdy nechce nic mít.
Aukce jde totálně do háje a Grace řekne, že má Drovers Run problémy. Najednou se všichni začnou snažit a kupují jako diví. Holkám ještě chybí peníze a tak se Grace rozhodne uspořádat souboj. Když vyhraje ona peníze jsou její, když protivník peníze jsou jeho. Phil nabídne 10000, když se utká v souboji proti neporazitelnému černému rytíři. Grace souhlasí.
Grace nakonec vyhraje. Když okolo ní jede černý rytíř zvedne přilbu a je vidět, že je to Stevie. Nikdo jiný o tom ale neví – pomohl jí její dávný přítel, který jí přenechal svou zbroj.
Holky dají Ashleigh prachy a vyženou jí z jejich pozemku.
Heath poprosí o jeden souboj ještě mezi ním a Grace. Grace vyhraje a Heatha srazí z koně. Zeptá se jí tedy znovu jestli si ho vezme a Grace odpoví ano.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Rytíř v zářivé zbroji
 • Knight in shining armour
 • 7. série, 27. epizoda (celkově 197. díl)
 • 12. září 2007
 • 12. prosince 2007
 • 2006
 • 45 minut
 • 1 181 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1098825/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany