plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×12 – Starý kozel (Warts and all)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Stevie není nadšená z nového ozančení "paní Rayneová" a nelíbí se jí nové povinnosti. Na Kilarney přijede Bryce, který opět rozvíří vzduch. Uskuteční se závod o vše, kdo ale vyhraje?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Stevie se ráno probudí u Alexe. Rychle vstane a utíká do práce. Stěžuje si, že ji služka opět vyžehlila věci. Najednou přijede Bryce, měl přijet až pozdě večer na zásnubní večírek, takže je to trochu nežádaná návštěva. Pozve se ke Stevie na odpolední čaj. Bryce o samotě řekne Marcusovi, aby donutil Alexe podepsat předmanželskou smlouvu.
Stevie má hodně práce, tak se Grace nabídne, že vyzvedne místo ní kozla. V tom přijede Beth, která po Stevie chce, aby přišla na schůzi (manželky velkých pánů).
Grace s Tayler jedou pro kozla. Grace raději vybere jiného. Ten ovšem cestou kope a je hrozně vzteklý.
Alex vyčítá Brycovi, že mu neřekl, že je Marcus jeho bratr. Všichni jedou na závod, kde chce Marcus koupit koně na chovný program. Chybí mu peníze, ale nechce je od Bryce.
Bryce přijede na farmu ke Stevie, která má moc práce, tak se ho výmluvou nenápadně zbaví. Bryce do ní hučí, že po ní bude něco chtít. Stevie tomu nerozumí, ale myslí, že má něco za lubem.
Marcus řekne Stevie, že si Bryce přeje, aby udělali předmanželskou smlouvu. Ta odmítá. Grace ukazuje Billyho, nového kozla. Stevie se nelíbí, ale bere to.
Stevie se dostaví na schůzku. Všechny ženy jsou načančané a Stevie se cítí nesvá. Nerozumí pár jejich slovům a vůbec se neorientuje. Vidí představy, jak se stává paničkou, všechny cukruje a je z toho celá rozladěná.
Grace s Tayler vypustí kozla z klece, ten je ovšem zažene na střechu a hlídá je tam. Po hodinách sezení jede okolo Patrick. Navnadí kozla a holky zatím utečou.
Bryce opět nabízí Marcusovi peníze, ale ten je zase odmítá. Riley celý jejich rozhovor slyší.
Moira zjistí, že Phil koupil její pumpu. Moira je rozhozená. Nelíbí se jí to, že má být její šéf, ale nedokáže mu to říct.
Stevie omylem vyžvaní Alexovi, že jí Marcus řekl o předmanželské smlouvě. Alex jde za Brycem a řekne mu, aby vypadl. Bryce vyhrožuje, že buď ji sepíše, nebo že prodá svůj podíl na Kilarney. Alex je vystrašen, ale stojí si za svým. Potom seřve Marcuse, protože si myslí, že se opět spolčil s Brycem. Riley mu ale řekne, že to tak není.
Moira mluví se Stevie o Philovi a řekne: „Díky Phile, ale radši budu bez práce, než abych dělala pro tebe.“ Otočí se, a za jejími zády stojí Phil. Phil je mrzutý a neví, proč si tohle Moira myslí. Moira vysvětluje, že se jí líbí její nezávislost a vypadá to na konec.
Na zásnubní večírek, který je v plné kráse, přiběhne kozel a všechno zničí. Stevie se poté Bryce ptá, proč takovýhle podvody dělá. Ten jí vysvětlí, že by kluky nikdy jinak neviděl, kdyby je takhle neprovokoval. Že by za ním nikdy nepřišli.
Moira opravuje auto, přijde za ní Phil. Omluví se jí. Moira se rozhodne odejít z pumpy. Půjde dělat na Drovers Run - místo Kate.
Marcus s Alexem se baví o Brycovi a poznají, že je vlastně Bryce chce vidět a že to nakonec dělá všechno jen aby jim byl blízko. Dohodnou se na plánu. Uspořádají závod mezi šampiónem a mezi klisnou, kterou si koupil Marcus. Když vyhraje klisna – Bryce Marcusovi koně zaplatí a Alex nebude muset mít předmanželskou smlouvu. Když prohrají, Marcus bude dělat 3 měsíce u Bryce zadarmo. Bryce souhlasí.
Grace vymění kozla. Tayler to pozná, ale slíbí, že to nikomu neřekne.
Stevie je na závodu, kde jsou opět i manželky. Opět je jí to všechno proti srsti a odejde od nich. Zjistí od Rileyho, co se plánuje. Tak místo něj, pojede jako žokej. Musí to vyhrát, nakonec je to všechno taky tak trochu kvůli ní – ona se chce vdávat. Všichni se jdou podívat na závod. Všichni Stevie fandí – ta jede jako o život. Nakonec vyhraje. Marcus peníze nepřijme a koně prodá.
Stevie vezme Beth na jízdu „ve smyku“ a ta se po jejím návrhu rozhodne pro školu smyku při nějaké akci. Stevie je ráda, že nakonec vybojovala své místo a nemusí přitom být v načančaných šatech.

Hlavní postavy
Alex Ryan
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Regan McLeod
Grace Kingston
Vedlejší postavy
Phil Rakich
Bryce Redstaff
Beth Martin
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevStarý kozel
Původní názevWarts and all
Rok natočení2006
Premiéra9. května 2007
Česká premiéra15. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 184 diváků
Autoři profilu epizody