plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×13 – Střet zájmů (Conflict of interests)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na Drovers Run se objeví nečekaní návštěvníci. Regan s Grace si čím dál víc nerozumí a vypadá to zle. Alex se mezitím snaží dostat povolení ke sňatku se Stevie.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Grace s Regan si všimnou, že na jejich pozemku jsou stroje a lidé, kteří začínají kopat. Jedou za nimi a ptají se, co tam vůbec dělají. Mají povolení od státu – jsou vybráni, že se u nich na pozemku bude uchovávat toxický odpad, pokud půda bude dobrá. Holky se rozhodnou protestovat a Regan si chce promluvit s jejich geologem – je to Lyle Dolman, její bývalý kolega.
Stevie domlouvá Alexovi, aby zařídil všechno okolo svatby, protože ona má teď starostí dost. Berou se již za 32 dní – Alex si všimne, že ještě neodeslal formulář ke schválení sňatku (30 dní předem). Jede proto do Fischeru, aby to rychle vyřídil a Stevie se to nedověděla.
Regan není ráda, že tu Lyle je, dohodli se, že už se nebudou kontaktovat a on to porušil.
Moira roznáší letáky proti toxickému odpadu a myslí si, že ji Phil pomůže. Ten je ovšem pro toxický odpad a vidí v tom vidinu peněz. Uražená Moira rozdává letáky ostošest.
Alex jede s Rileym do Fischeru, když je zastaví dvě okouzlující dívky, kvůli rozbitému autu.
Lyle přizná, že vzal tuhle práci, jen aby mohl vidět Regan. Rozvádí se s manželkou. Regan ale nechce nic slyšet a odjíždí se vztekem. Stevie volá Alexovi, že ho potřebuje – ten mezitím zjistí, že ty dívky jsou od lidí s toxickým odpadem.
Phil chce vyhodit Patricka a nabídnout mu jinou práci, ale s vysoce nízkým platem. Patrick odmítá a odjíždí. Phil chce ukecat Tayler, aby vzala práci po Patrickovi. Ta to udělá jen kvůli tomu, aby ji opravil auto.
Grace pozvala Lyla na večeři a z toho není Grace moc nadšená. Mezitím Alex dojede pozdě na úřad, proto zůstanou s Rileym přes noc ve Fischeru.
Moira ukecává Phila a holky naopak Lyla. Používají svoje triky, ale nějak k ničemu nevedou. Marcus nabídne Lyolovi úplatek a ten řekne, že to musí nahlásit. Tím páde nedostane Marcus dotaci na Kilarney. Alex to ovšem bere – udělal by to samé.
Patrick najde Tayler u Phila v dílně a je naštvanej, že vzala jeho práci za něj.
Alex na Rileym pozná, že ještě nezapomněl na Jodi. Grace má neustále poznámky na Lyla, kvůli jeho nepoctivosti s jeho ženou a tvrdí, že to samé udělá i s jejich farmou. Lyle nakonec odchází s rozhodnutím, že dál bude kopat na Drovers Run.
Při odchodu Lyle nabídne Regan cokoliv, když s ním bude – když za ním chce jít Grace, omluvit se – najde je, jak se líbají. Lyle stráví s Regan noc.
Alex se dostane na úřad, kde podá povolení k sňatku – úředník je ovšem muž, kterému Alex v hospodě vylil pivo na oblek a nebyl k němu zrovna moc přívětivý. Ten mu řekne, že vyplní jeho žádost až si udělá svojí práci. Trvá to věčnost a tak se Alex omlouvá a žádá ho, aby mu to konečně vyřídil. Ten se nakonec po dlouhé době nechá obměkčit.
Grace slyší rozhovor Lyla s jeho manželkou a je jasné, že se rozvádět nebude. Řekne to Grace, ale ta jí nevěří.
Na schůzi o toxickém odpadu se potkají Alex s holkama a Stevie, ty prokecnou, že Alex zapomněl to povolení k sňatku. Riley to ale všechno vysvětlí. Stevie se proto přestane vztekat.
Patrick najde mládě klokana a dá ho Tayler, aby se o něj postrala. Usmíří se.
Lyle Drovers Run schválil k uložení toxického odpadu.
Phil nestíhá na pumpě práci a najednou slyší náklaďák. Moira přijela s věcmi ze skládky a vysype mu je na dvorek a Tayler podá výpověď.
Grace je naštvaná a dává na výběr Regan – buď Drovers Run nebo Lyle. Ta si vybere Lyle a jde se sbalit.

Hlavní postavy
Alex Ryan
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Regan McLeod
Grace Kingston
Vedlejší postavy
Phil Rakich
Lyle Dolman
stopařka Susan
stopařka Ava
dělník Fred
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevStřet zájmů
Původní názevConflict of interests
Rok natočení2006
Premiéra16. května 2007
Česká premiéra19. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 184 000 diváků
Autoři profilu epizody