McLeodovy dcery

McLeodovy dcery (McLeod's Daughters)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tichá noc

Je Štědrý den a Alex překvapí Stevie rychlým návratem. Mezitím, Grace najde důkaz o Heathově nevěře, a Kate s Rileym konečně připustí vzájemnou přitažlivost, když se políbí pod jmelím. Štědrý večer ale končí tragicky, když Grace, Riley, Tayler a Patrick se při autonehodě potopí s celým autem do řeky. Kdo přežije?

Jsou Vánoce a konečně má přijet Alex. Grace má jet s Heathem za jeho rodinou do Melbourne. Marcus přivezl dárky a poté si promluví s Heathem. Řekne mu, že ho viděl s Karen a vrazí mu ránu. Buď to řekne Grace on, nebo to udělá Marcus sám. Heat jde za Grace a řekne jí, co Marcus udělal. Když Heath odejde zapomene tam bundu, z ní vypadne vánoční dárek a v něm jsou naušnice. Grace si myslí, že jsou pro ní a tak je rychle zase zandá do bundy.
Phil podal rezignaci na předsedu farmářské rady. Moira si toho všimne a vidí i pozemky, které už prodal.
Stevie jede na ultrazvuk a Alex to naštěstí stihne také. Najal si kvůli tomu i letadlo. Oba jsou šťastní, když vidí miminko.
Ná Vánoce mají přijet Rileymu rodiče a tak mu Kate poradí, aby jim udělal krůtu.
Heath je s Karen a už se chtějí rozloučit, ještě se naposledy políbí a v tom jde k jeho autu Grace. Karen rychle uteče.
Marcus jde ozkoušet svojí novou klisnu. Jde zkusit vytrvalostní běh na 60 km.
Alex už koupil skoro všechnu výbavu pro mimino. Stevie si nenechala říct co bude mít, ale Alex ano. Stevie si přeje být chvilku jenom s Alexem a tak jí vezme na Vilgul, kde nemá nikdo být. V tom tam přijdou ale dva mladí lidé, kteří píchli gumu. Alex jim pomůže, ale protože je dívka těhotná, přespí tam všichni.
Kvůli ovcím nemůže Grace odletět s Heathem. Ten se mezitím setká opět s Karen dá jí i dárek, který našla Grace. Je Štědrý večer a tak se rozhodnou zajít na skleničku.
Holky dostaly ovce na určené místo a musejí tam přespat. Grace se tedy rozhodne jet překvapit Heatha.
Marcus se vrátí dříve než měl a přizná se Ingrid, že zbil Heatha. Je rozhodnut jet za Grace. Řekne jí to znovu, ale Grace ho seřve, že jí kazí Vánoce a že má vypadnout.
Rileyho rodiče nakonec nepřijedou a potká Moiru. Rozhodne se jí dát tu krůtu, protože i Kate tu zůstává.
Heath vyjde z domu jenom v županu a v tom tam přijede Grace. Když ho líbá zezadu od baráku přijde Karen jenom v jeho košili. Rychle se opět vytratí.
Cestou na Drovers se Patrick zeptá Rileyho, proč jim to všechno jídlo vezou a že to určitě dělá kvůli Kate. Ten mu řekne, že ne. Že je to přece i  pro Tayler. Prostě pro všechny.
Na Drovers potom Patrick pomáhá holkám i s ovcema. Tayler vypadne dopis z kapsy, který je od mámy. Ale ještě ho neotevřela. Otevře ho tedy Patrick a přečte jí ho. Je tam na ní i kontakt.
Mezitím v kůlně Riley s Kate vyndavají jídlo a Riley vytáhne ozdobenou větev. Kate přizná, že každé Vánoce dělají doma jednu věc. Každý řekne, za co je vděčný. Kate řekne, že ona je vděčná za Rileyho a moc mu děkuje. Přiběhnou Patrick s Tayler a všichni začnou jíst.
Alex se ráno probudí se Stevie v posteli a najednou uslyší dětský pláč. U nich v kůlně ta mladá dívka porodila. Mladíci nakonec rychle odjedou,ale všechny věci z auta Alexe ukradli.
Moira dojde za Philem na pumpu a tam uvidí, že tam má všechny věci.
Je hotovo a ovce jsou konečně na Drovers. Moira nakonec pozve i Patricka a Rileyho na vánoční oběd. Krůta, kterou ale Riley přivezl utekla a tak ji všichni začnou honit. Riley s Kate se potkají pod stolem a nad nima visí jmelí. Proto se tedy políbí a je vidět, že se to oboum líbí.
Heath jde zaplatit Philovi na pumpu a v tom tam přijede Karen. Má na sobě naušnice od Heatha a Grace je všechno jasné. Ujede pryč. Nakonec jí Heath dojede, přizná jí, že spolu tedy něco měli, ale ona už mu nic nevěří a odejde. Cestou domů jí potká Marcus. Ona k němu beze slova nasedne a jedou na Drovers.
Moira ještě jednou dojde za Philem i s vánoční nádílkou a on uzná, že udělal hodně chyb, ale že bude v pohodě. Oba si popřejí veselé vánoce a Moira odejde.
Na Drovers mezitím Alex rozdává dárečky jako Santa. Tayler dostane od Patricka řetízek a Tayler mu dá naopak jeho padák. Kate otevře dárek od Rileyho a ten od ní, oba si dali stejný. Kate se dívá na Rileyho, který je k ní otočený zády a pak zase naopak. Oba jsou v rozpacích a když už to vypadá slibně, objeví se u nich krůta. Nakonec se jenom obejmou. Marcus přinese pivo Ingrid, která se taky zúčastnila Vánoc. Najednou začne pršet a všichni jsou šťastní konečně konec suchům.
Alex se omylem prokecne před Stevie, že budou mít chlapečka.
Večer sedí všichni u stolu naprosto nacpáni. Pořád lije, což je naprosto perfektní. Stevie mezitím odveze Alexe na letiště.
Doma se rozhodnou jet lovit raky. I když lije jede tedy Patrick, Tayler, Grace a Riley. Kate je přecpaná a tak zůstane doma i s Marcusem. Riley ještě cestou pryč mrkne na Kate, která se na něj usměje.
Po cestě všichni zpívají, ale auto dost klouže. Grace řekne, že to Rileymu s Kate moc sluší. Najednou nedává pozor a auto dostane smyk. Vletí do vody a celé se potopí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Tichá noc
 • Silent Night
 • 7. série, 32. epizoda (celkově 202. díl)
 • 17. října 2007
 • 20. prosince 2007
 • 2006
 • 45 minut
 • 1 207 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1131980/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany