plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×14 – Voda a kámen (Flesh and stone)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Grace pokračuje proti dále proti toxické skládce. Regan se vrátí na Drovers Run, aby pomohla holkám. Phil si myslí, že má Riley poměr s Moirou a proto žárlí. Regan nakonec udělá vážné rozhodnutí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ve městě je protest proti skládce. Přijíždí zástupce ředitele Sutcliffe. Grace s ním chce mluvit, ale nepustí jí k němu. Jeho řidiči vypadnou klíčky z kapsy – zavře ho na záchodě a převezme jeho místo. Patrick se převleče a začne házet vajíčka a rajčata po autě. Grace se potká s Regan na pozemku, kde se kope, ale po deseti dnech se nic nezměnilo. Regan se snaží najít jiné řešení, ale je pořád s Lylem – Grace ji stále nevěří.
Moira se učí jezdit na koni. Stevie nezvládá protest a práci na farmě dohromady. Jede za Regan, která se dozví, že Lyle už nebude kopat – že to stačilo a že bude nejspíš rozhodnuto. Regan, si proto najme ještě pár dělníků, aby jí ještě udělali pro kontrolu pár vrtů. Když najde hladinu spodních vod v 15 metrech tak skládka nebude. Regan si myslí, že je těhotná.
Grace přijede se zástupcem na Drovers Run pod záminkou, že je auto rozbité. Pan Sutcliff má být na obědě s Philem, ale pozvou ho k sobě holky. Grace je hubatá – a Sutcliff pozná, že je z Drovers Run. Chce ji ohlásit na policii za únos.
Riley učí Moiru jezdit na koni. V tom tam přijede Phil, který žárlí. Moira se s ním ale nechce vybavovat – kvůli skládce. Potom na pumpě potká Phil Rileyho a hodně se vyptává ohledně Moiry. Ten naznačuje, že s ní rád flirtuje a že je hodně sexy. Phil je v rozpacích.
Za Regan přijede Grace, aby se jí omluvila. Vidí jí kopat, myslí si, že to dělá pro Lyla a znova se s ní pohádá. Když všichni odjedou – Grace zničí jeden vrtný stroj. Přijede tam i Marcus, kterej měl stejnej nápad.
Alex jde se Stevie za Sutcliffem omluvit se. Ale ten je odmítne a ještě se rozhoduje, že zažaluje i Stevie.
Zamaskovaní Patrick s Tayler vyvěsí v noci plakát na pumpu – Philova špinavá toxická látka – a ještě mu to i nastříkají na výlohu. Když utíkají vidí je Alex se Stevie a začnou je chytat, ale nedohoní je. Najdou jen čepici Patricka.
Regan je zklamaná, vodu nenalezla. Regan nadhodí před Lylem téma dítě, ale ten je zmatený. Tak brzy je nechtěl. Lylovi volá žena a Regan slyší rozhovor – opět žádný náznak, že by se rozváděli.
Riley opět učí Moiru na koni – přejíždí jí i přes nohy a to samozřejmě uvidí Phil, který přijel. Ten se rozčílí a chce se poprat s Rileym. Moira ho vyhodí. Riley za ním běží a směje se mu, řekne mu, že to dělá kvůli němu. Aby viděl o co přichází. Přesvědčí ho, aby nechal tu skládku a bude mít Moiru zpátky.
Satcliff vezme svou žalobu zpět. Alex vynadá Patrickovi, vezme ho někam na práci a mezitím Tayler přiveze velký strom na vjezd pozemku Drovers Run a čeká tam s traktorem.
Po promluvě se Stevie Grace jede opět za Regan. Ta jí řekne, že je těhotná. V tom holky něco uslyší - Tayler spadne s traktorem do údolí, který se na ní převrátí. Holky za ní hned jedou. Grace jede na Killarney pro nářadí a pro kluky. Nakonec ji vytáhnou a odvezou do nemocnice.
Regan začíná s dalším vrtáním. Ještě to chce zkusit jednou. Lyle opět přijede a přijme to dítě. Regan mu řekne o telefonu s jeho ženou a Lyle nakonec přizná, že žena nechala jeho a ne on jí. Regan pozná, že je jen náhrada a odchází.
Phil koupil Moiře koně, aby jí získal zpět. Ta ho přijímá a pozná, že Phil se opravdu snaží.
Z posledního vrtu, který Regan dělá za účasti holek, vystříkne gejzír vody. Je jasné, že na Drovers žádná skládka nebude. Regan je opět doma. Patrick umývá výlohu, kterou s Tayler zničil.
Regan ráno zjistí, že není těhotná – jenom stres všechno způsobil. Grace se rozhodne odjet z Drovers Run. Chce se opět vrátit ke geologii. Rozloučí se se všemi a odjíždí pryč.

Hlavní postavy
Alex Ryan
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Regan McLeod
Grace Kingston
Vedlejší postavy
Phil Rakich
Lyle Dolman
dělník Fred
Nevile Sutcliffe
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevVoda a kámen
Původní názevFlesh and stone
Rok natočení2006
Premiéra30. května 2007
Česká premiéra20. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 282 000 diváků
Autoři profilu epizody