plakát seriálu

McLeodovy dcery

(McLeod's Daughters)

Epizoda 7×08 – Zdolej každou horu (Climb every mountain)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kate se snaží vypátrat vraha Jodi. Když to řekne Meg, ta se na ní velice zlobí. Kate je proto zničená - nikoho nezajímá, co se Jodi stalo.
Mezitím má Stevie s Marcusem jednání kvůli potížím s plevelem a zůstane s ním přes noc ve městě. Díky tomu se Alex rozhodne udělat velký krok.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kate smutní, vypráví Moiře, že s Jodi měly domluvené, že až jedna z nich umře, zatahá tu druhou za ucho, aby tak dala najevo, že je v pořádku. Kate Jodi ještě necítila. Moira odejde a Kate najednou uvidí Jodi, jenom jako představu. Mrzí jí, že ji zklamala a je odhodlaná najít jejího vraha.
Hledá na místě výbuchu nějaké stopy, přijde tam i Patrick. Kate zjišťuje jak někdo mohl to auto odpálit, od Patricka se dozví, že musel být někde nablízku – najde místo, kde je stopa modrého laku od auta. Chce to jít nahlásit na policii, ale ta už to ví a upozorňuje Kate ať se do ničeho už neplete.
Stevie přijede za Alexem a upozorní ho, že mají schůzku ve Spenseru kvůli černému lilku (plevelu) na jejich pastvinách, který se šíří z národního parku. Alex nemůže a tak jede Marcus. Stevie je nervózní a bojí se, že to opět zkazí. Volá Alex a ptá se, jakou mají cestu, těší se až se vrátí.
Kate pátrá dále, zjišťuje, že auto bylo rozbité a tak nemohl vrah daleko ujet. Dostanou se do Fischeru, kde potvrdí, že zde vrah byl a že mu prodal svoje auto. Kate to opět hlásí na policii, a opět je odpálkovaná. Všichni dělají, jakoby se nic nedělo. Kate se hroutí, v tom potká Meg, které všechno vypráví – ta ale taky nechce nic dělat. Kate je zhrzená.
Na úřadu to všem Stevie opravdu pokazí a úředník už je nechce vidět. Rozhodnou se tedy přespat ve městě a zkusit to vyřídit znovu ráno. Opět volá Alex. Dozví se, že tam budou spát sami dva. Stevie tancuje s Marcusem a je vidět, že po ní touží. Stevie ale upozorní, že není vhodná doba. Jdou si lehnout a v noci najednou někdo zaklepe u Stevie na dveře. Je to Alex – povídá, že jel kolem a že měl o ní strach. Zná i úředníka, takže to zkusí ráno vyžehlit. Stevie si všimne, že pokukuje po pokoji a dojde ji, že zde hledá Marcuse. Urazí se a řekne mu dobou noc.
Ráno jdou za úředníkem, kterého Alex ukecá a všechno proberou. Alex se Stevie omluví a ta jen odpoví, že jestli na ni chce udělat dojem, tak ať ji dá kytky.
Kate potom co si povídala s Jodi, má řeč na jejím pohřbu. Místo hostiny oznámí Meg, že pojede dál vyšetřovat Jodinu vraždu. Meg se uvolí, že pojede s ní.
Meg řídí a veze Kate na nějaké divné místo. Vystoupí a najednou Kate uvidí opět Jodi. Myslí si, že je to přelud – Jodi promluví. Kate dostane záchvat breku. Jodi jí vysvětlí, že jen o kousek unikla bombě díky svému koni Tackerovi. Nenastoupila s Matem a tak to policie udělala jako kamufláž, aby je už nikdo nesledoval. Jediná Meg to věděla.
Kate přesvědčí Jodi, aby to řekla aspoň holkám na Drovers Run. Ty jsou uvytržení. Opět nastává loučení s Matem i Jodi – oba jedou za novým životem.
Alex dojde za Stevie a prosí ji, aby mu pomohla na jedné pastvině se spadlým plotem. Stevie tam jede, ale nikde ho nevidí. Najednou přiletí v helikoptéře a odveze Stevie se zavřenýma očima do obrovského květinového pole. Stevie je překvapená – Alex řekne, že ji miluje a oba se políbí.

Hlavní postavy
Jodi Fountain
Alex Ryan
Kate Manfredi
Moira Doyle
Riley Ward
Patrick Brewer
Tayler Geddes
Marcus Turner
Matt Bonisch
Meg Fountain
Regan McLeod
Vedlejší postavy
detektiv Montello
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevZdolej každou horu
Původní názevClimb every mountain
Rok natočení2006
Premiéra11. dubna 2007
Česká premiéra8. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry1 333 000 diváků
Autoři profilu epizody