Medicopter 117

Medicopter 117 (Medicopter 117)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Havárie

Tři přátelé se vydali na výlet na lyžích. Při sjezdu jeden z nich padá a v bezvědomí zůstává ležet na svahu. Zbylí dva výletníci uvědomují záchranku. Na místo míří doktorka Gabriela Kollmann, záchranář Ralf Staller a pilotka Biggi Schwerin. Když se lyžař probere z bezvědomí, přemluví své kamarády k útěku. Chce se tak vyhnout nákladům na záchrannou akci, i když jeho zranění není tak lehké, jak tvrdí.
Když na místo přiletí vrtulník, není už nikoho vidět. Naštvaná Biggi zahájí tedy pátrací let. Po nějakém čase marného hledání se tým rozhodne pro návrat. Stane se však neštěstí: mezi skalami natažené lano přinutí Biggi k nouzovému manévru, ten se však nepodaří ideálně a Biggi ztrácí kontrolu nad strojem.
Na základně je okamžitě velký rozruch. Druhý tým s pilotem Thomasem Wächterem, Michaelem Lüdwitzem a Peterem Bergerem vyráží kolegům na pomoc. Podmínky jsou však značně nepříznivé: ze stanice hlásí příchod bouře, palivo vystačí jen na krátký let. Pro tým začíná souboj s časem. I u trosečníků se situace vyostřila. Doktorka Kollmann i Staller přežili pád bez úhony, Biggy je však stále uvězněna za nohu v helikoptéře. Navíc hrozí i lavinové nebezpečí. Gabriela vidí jenom jedno řešení: musí amputovat...

Zajímavosti

Nejdražší minuta ze seriálu vyšla na milion německých marek. Diváci jí mohli vidět v díle Havárie.

Když v roce 2002-2003 zasáhli Německo a Rakousko povodně, museli představitelé přímo před 6. sérií ukončit natáčení. Důvod: Producenti dali vrtulník do civilu pro záchranu zaplavených lidí.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Janča