Medicopter 117

Medicopter 117 (Medicopter 117)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Záchranný vrtulník BK-117 musel být pro natáčení speciálně upraven.
Vložila: lucinecqua
Seriálový pes Gonzo nebyl záchranářem jen na plátně, ale i ve skutečnosti. Čtyřnohý hrdina vycvičen pro záchranu lidí v lavinách, díky čemuž nemusel před natáčení prodělat žádnou velkou přípravu. Jeho páníčkem byl Thomas Hlous, který vedle svého zaměstnání provozoval také školu pro výcvik záchranných psů, specializujících se na mezinárodní zásahy v oblastech postižených zeměstřesením. 
Vložila: lucinecqua
Většina hlavních hrdinů odešla ze seriálu proto, aby se mohli více věnovat své rodině.
Vložila: lucinecqua
Herci se nenechávali zas tak často zastupovat kaskadéry a pouštěli se i do odvážných scén.
Vložila: lucinecqua
Seriál sledovalo v Německu v průměru 6 milionů lidí. Největší úspěch zažila druhá část druhé řady s názvem „Mission ohne Ausweg“, kterou sledovalo 6,75 milionu diváků. V mírné převaze jsou mezi nimi ženy, kterých je 53,8%.
Vložil: patrik1177
Seriál vznikl v koprodukci německé komerční RTL, která produkovala také seriál Kobra 11 (od r. 1996), a rakouské veřejnoprávní ORF, která často spolupracuje s německými soukromými televizemi.
Vložil: patrik1177
Nejdražší minutu seriálu viděli diváci v premiéře 9. března 1998. 60 sekund přišlo na rovný milion německých marek. Natáčelo se v Obertraunu na Dachsteinu ve výšce 2 400 metrů. Pilotka Biggi Schwerin přehlédla nelegální lanovku na materiál a musela proto provést tzv. „Quick Stop“. Zadní rotor se úplně zničil a pilotka musela nouzově přistát. Vrtulník sklouznul na lyžařský můstek a propadl se do hloubky.
Vložil: patrik1177
Stejně jako v případě řady amerických seriálů i Medicopter 117 se stal námětem pro počítačovou hru. Nakonec vznikly celkem tři hry, které RTL nabízelo v době vysílání seriálu ve svém e-shopu na internetu.
Vložil: patrik1177
Anja Freese rezignovala ze seriálu, aby se mohla věnovat novým filmovým projektům. Anja u Medicopteru taky skončila kvůli svému příteli.
Vložil: patrik1177
Wolfgang Krew odešel proto, že práce byla pro něj příliš vysilující. Musel hrát obtížné scény sám bez kaskadéra. Tehdy žil ve Vídni a na místo natáčení musel létat. Mimo jiné nebylo příjemné pobývat v hotelích a jíst v zakouřených restauracích.
Vložil: patrik1177
Jedním z důvodů pro odchod Manfreda Stücklschwaigera bylo, že on a jeho rodina budou trávit více času spolu, protože kvůli natáčení seriálu Medicopter 117 byl od svých blízkých "odpojen".
Vložil: patrik1177
Sabine Petzl odešla ze seriálu proto, aby mohla trávit co nejvíce času se svým synem Sašou.
Vložil: patrik1177
Tom Mikulla odešel ze seriálu kvůli velkému fyzickému i psychickému napětí při natáčení.
Vložil: patrik1177
Vrtulník ze seriálu Medicopter 117 se objavil i v seriálech Kobra 11 a Klaun.
Vložil: patrik1177
Pro potřeby natáčení byl zapůjčen stroj německé letecké záchranné služby Deutsche Rettungsflugwacht (DRF). V létě 2002 bylo natáčení přerušeno, protože vrtulník musel kvůli povodním do služby. DRF ale používá jiné barevné provedení. Design Medicopteru 117 byl navržen speciálně pro seriál. V době, kdy nesloužil filmařům, používal se k ostrým zásahům v jihoněmecké oblasti. Domovem mu byla centrála letecké záchranky v Norimberku, kde sloužil pod označením Christoph 27. Nyní se používá v Bádensku-Württembersku a parkuje v Baden Airparku v Baden Badenu. Od páté řady se používal nový vrtulník, opět to ale byl typ BK 117 a měl i stejný design. Po skončení natáčení v roce 2003 byl přelakován a nyní se ho využívají například k přepravě součástí pro větrné elektrárny v Irsku.
Vložil: patrik1177
K filmování byly často používány i tři vrtulníky najednou.
Vložil: patrik1177
Odchod ze seriálu zvažovali i Serge Falck a Roswitha Meyer, ale nakonec si to rozmysleli.
Vložil: patrik1177
Jediní herci, kteří vydrželi hrát ve všech dílech jsou Serge Falck a Hanno Pöschl.
Vložil: patrik1177
Několikrát je v seriálu zmíněno, že pilot Thomas Wächter předtím, než nastoupil do společnosti Medicopter 117, pracoval jako vojenský pilot. Jeho představitel Manfred Stücklschwaiger ve skutečnosti také vykonával vojenskou službu.
Vložil: patrik1177
Herci si po skončení natáčení mohli ponechat záchranářské overaly spolu s bundami, které nosili při natáčení seriálu jako památku.
Vložil: patrik1177
18. března 2017 byla za 1200 eur vydražena kožená pilotská bunda, kterou v seriálu nosila herečka Sabine Petzl, když hrála pilotku Biggi Schwerinovou.
Vložil: patrik1177

Filtr epizod