plakát seriálu

Médium

(Medium)

Epizoda 5×02 – Co dělat ve Phoenixu, když člověk nežije (Things to Do in Phoenix When You're Dead)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Allison Duboisové se v noci zdají dva sny. V prvním zemře muž na nemocničním lůžku, zastavilo se mu srdce. Ve druhém vystupuje milenecký pár, který je při svých projevech náklonnosti víc než vášnivý – a muž ženu během aktu zardousí. Pak se rozhodne zbavit se bezvládného těla milenky.

Allison ve snu vidí, jak vrah pohazuje tělo v parku, není však u toho sám. Opodál celou situaci sleduje muž, který v předchozím Allisonině snu zemřel.

Druhý den ráno Allison kontaktuje detektiva Leea Scanlona a dozvídá se, že skutečně k vraždě došlo. Poradí jim, ať seberou vzorky kůže, které určitě zůstaly oběti za nehty. Bohužel oběti někdo nehty odstranil. Allison neváhá a na vlastní pěst jedná.

Nechává se vést svými instinkty. Pátrá po zemřelém v nemocnici, ale nikdo takový v té době nezemřel. Je zmatená, protože onoho muže potkala na několika místech živého a ve snu byl určitě mrtvý.

Údajný zemřelý opravdu žije. Tento svědek je doktorem v nemocnici, jmenuje se Brian Seward a trpí nádorem na mozku. Allison se od doktora Briana dozvídá, že brzy opravdu zemře, ale že využívá klinické smrti, díky které se stává svědkem událostí, jakých chce. Vraždu sledoval za účelem pozdějšího vydírání vraha. Plán spřádal se svojí milenkou Victorií, se kterou však není radno si zahrávat. To ona prý odstranila nehty oběti a poslala vrahovi dopis s výhružkou udání...

Hlavní postavy
Allison Duboisová
Joe Dubois
Manuel Devalos
Ariel Duboisová
Bridgette Duboisová
detektiv Lee Scanlon
Vedlejší postavy
Marie DuBoisová
Marie Duboisová
Ashley Whitakerová
Dr. Brian Seward
Victoria
Adam Mankowitz
Receptionist
Patrick Davidson
Secretary
Kimberly Weeks
Little Girl
Seward's Wife
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCo dělat ve Phoenixu, když člověk nežije
Původní názevThings to Do in Phoenix When You're Dead
Rok natočení2009
Premiéra9. února 2009
Česká premiéra21. ledna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody