plakát seriálu

Médium

(Medium)

Názory uživatelů

Mystery - to je moje

Allison DuBois je žena s neobvyklými psychotronickými schopnostmi, může vidět mrtvé i s nimi mluvit, občas dokáže číst myšlenky, nebo něco o nějaké osobě vytušit, ale hlavně se jí zdají sny - většinou o násilných činech. Rozhodne se proto dát tyto své schopnosti do služeb spravedlnosti. Přes počáteční nedůvěru ji zaměstná jako poradkyni státní návladní Devalos, ovšem s podmínkou, že nikdo nebude o jejích schopnostech vědět. Detektiv Lee Scanlon, který s ní začne spolupracovat, je zprvu ještě více podezřívavý, ale postupně si Allison po několika případech jejich důvěru získá. Allison podporuje její manžel, který ji chápe, ačkoliv si jako vědec její schopnosti neumí vysvětlit. Mají také 3 holčičky, které podle občasných incidentů také zdědili něco ze schopností své matky. Žánrově jde o zvláštní směsici, kdy některé epizody jsou až horrorové a i mě způsobily pěkně příjemné mrazení v zádech (například epizoda Noc vlků) - sny o vraždách, znásilněních a zneužívání dětí bývají do určité míry drastické, zejména když zapracuje vlastní představivost. Každodenní starosti Allisoniny rodiny zase někdy připomínají rodinné seriály s komediálním nádechem, srandovní jsou scénky, když jde třeba Allison učiteli vysvětlit, že její dcera nepodváděla, ale výsledky prostě "hádala", nebo když se snažili přesvědčit očního lékaře, že jejich nejmenší dcera špatně vidí, ačkoli dokáže odříkat i ty nejmenší písmenka na tabuli. A většina epizod je také pěkně napínavých. Takže žánrově tu máme mix krimi, horror, rodinný, komedie, thriller. A k tomu hodně mysteriózna. Co se mi hodně líbí, je odlišnost případů a také různé způsoby "incidentů", které se Allison stávají - většinou to je sen, někdy je to vidění, někdy se vzbudí s hlasitou písničkou v hlavě a musí následovat směr, ze kterého přichází, dokud nenajde MPtrojku (ležící u mrtvoly). Někdy za ní přímo přijde oběť vraždy (a někdy si sama Allison ani neuvědomí, že mluví s mrtvým člověkem)... Její sny taky většinou nejsou jednoznačné a sama Allison nejdřív musí přijít na to, co znamenají, většinou ani netuší, zda její vidina se již udála, nebo se teprve stane (například zburcuje záchránáře, aby hledali chlapce spadnoucího do nějaké praskliny v zemi, ale ti najdou pouze 15 let starou dětskou kostru). Prostě jednotlivé epizody jsou hodně různorodé a nikdy jsem se u toho nenudil. To, že jsem viděl plné 4 série (skoro 80 dílů), už mluví samo za sebe, to se mi s žádnou jinou krimi nestalo. Omlouvám se za dlouhý komentář, jestli jste ho někdo celý přečetl, znamená to, že o tento žánr máte zájem, v tom případě neváhejte a stahujte, mohu jen vřele doporučit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Brrr

Vždy mám husí kůži a to se mi moc líbí. Úžasné zpracování a pohrávání si s efekty.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dá se =)

Médium je docela dobrý seroš, na který kouknu před spaním nebo když se nudím. Že by patřil mezi nejoblíbenější se říct nedá, ale ujde =) Prvních pár sérií, ještě tak do té čtvrté se dalo, ale pak jsou to jen zmatlané předešlé díly a něco okoukaného z jiných krimi serošů.
A ještě k postavám- Některé mi sedly, jiné ne. Třeba dvě z DuBoisovic dětí bych vyměnila za jiné, ale například Joe nebo Lee jsou skvělí =)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Přijemná oddechovka

Seriál mám moc rada. Super efekty, příjemní lidé, zajímavé příběhy. Díky bohu že takové "sny" nemám asi bych se pěkně bála usnout :D. Každopádně seriál je příjemný. Asi bych si nestahovala ale v televizi se na něj ráda podívám, protože není nutné vidět všechny díly a člověk se neztrácí v ději.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MEDIUM

Setiál přesně pro mě. Duchové a nadpřirozeno mě vždy přitahovalo. Navíc je to založeno na skutečné postavě a to mi dává o důvod více to sledovat. Velké plus za nejlepší seriálové postelové scény jaké jsem měla možnost vidět.:)Líbí se mi jak se rodinka skvěle sžila.Neznat je klidně bych si myslela, že jsou skutečná rodina.Ke skvělemu výkonu Patricii není co dodat.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobré krimi

Tohle krimi má něco do sebe. Hlavní postava Alison je inspirována skutečným mediem (Alison DuBois- překvapivě) , která k tomuto seriálu dělala konzultantku. Tento seriál mně chytl už jen díky propracovaným postavám a případům. Pokud někdo chytáte hallmark-doporučuji. Momentálně běží III.řada

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ukolébavka seriáloholiků.

Oproti Afterlife, Tru Calling nebo Ghost Whisperer je toto velice nudná, rodinná pohádka, lehce připomínající seriály našich severních, německých bratrů, takže u ní spíše budete usínat.
Upřímně nevím, jak a proč si vybudoval tak silnou fanouškovskou základnu, že seriál dál nějakým zázrakem dohromady šest sérií, ale tak dobře.

Seriál měl potenciál, hlavní hrdinka má jakýsi dar a manžel je vědec, s tím se dá skvěle pracovat, něco nového vytvářet, rozvíjet její schopnosti, dloubat se ve všem hloub a hloub. Švihnout tam nějakou svěží kriminální zápletku, nebezpečí, napětí.
To se bohužel nestalo.
Celé je to v podstatě jen o té perfektní rodince, kde je skvělá mamuška, tatka a tři lehce rozmazlené holky. Hlavní hrdinka působí svým přístupem spíše otravně a nesympaticky. Když se něco děje, je z toho spíše skoro až právnické drama, všechno je uhlazené, bez kapky nějakého paliva, které by show pořádně rozšoupl.
Je to ve výsledku spíš rodinný seriál.

Allison si může podat ruku se sestrou Stefanií, protože obě na mě působí úplně stejný, svatouškovským dojmem.

Něčím bych to přirovnala k Missing, což je podle mě taky dokonalá blbost, ale aspon se tam občas něco pořádného děje, tady, když se něco dělo, nudila jsem se dál.

20 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ten zlý

U každého seriálu se vždycky najde člověk, kterému byste za jeho kritický komentář k vašemu oblíbenci nejraději rozdupali ksicht. Je mi líto, dnes jsem to já.
Podle mě se jedná o dámu středního věku, která je mimořádně nesympatická a všichni kolem ní neustále běhají ze zcela nepochopitelných důvodů. Hysterická maminka tří tozmazlených fracků, to už přece známe, ne? Netvrdím, že nemůže být trochu pravdy v jasnovideckých snech, ale v podání dotyčné dámy, kterou vyhrabali nevím kde, to působí jako úplná bezduchá fraška. Spíše než o případy tu jde o její milované dětičky a o tom, jak ta madam všechno skvěle zvládá. Kdosi napsal cosi o dobrém seriálu na usnutí, no nevím jak vy, ale já ještě půlhodinu ležím v posteli a nadávám, co za hovadiny to koště řeklo.

10 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Médium

Řekla bych, že mě to celkem chytlo. Už je to nějakou dobu co jsem seriál viděla, ale měla jsem ho ráda. Zase taková trochu změna. Sice ty dětičky bych proliskala, ale to je už jiná věc. Mě se takové seriály líbí

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Medium

Povedzme, že odkedy prestali dávať Akty X, je to pekný seriál na dobrú noc.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

medium

nie, vôbec ma to nezaujalo. dej mi prišiel nudný, vláčny, nezaujímavý

20 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ani Zlé ani úplně nejlepší

Musím říct že seriál mě nadchnul, ale ne až tak abych sjela třeba jednu celou řadu za 1 večer: Ale umí to příjemně překvapit, takže zatím 80%

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk