plakát seriálu

Doktor Mozek

(Mental)

Epizoda 1×01 – Pilot
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jack Gallagher, nový ředitel psychiatrického oddělení, dostane na starost schizofrenního pacienta. Aby se mu přiblížil, použije poněkud svéráznou metodu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Osazenstvo psychiatrie losangeleské nemocnice očekává příchod nového ředitele. Na oddělení je přijat i nový pacient Vincent Martin. Trpí schizofrenií a před časem přestal brát léky. Má halucinace a začne ohrožovat všechny kolem. Uklidní ho až muž, který se stejně jako on svlékne do naha. Je to nový ředitel Jack Gallagher. Pracoval v Somálsku a v posttraumatické nemocnici pro veterány. Vincentova sestra Elodie by chtěla bratra umístit do léčebny natrvalo, ale Gallagher si vyžádá čas. Zajede k Martinovým a vloupá se do Vincentova pokoje. Najde tam skicář s nádhernými kresbami.

Přinese Vincentovi blok a tužky a chce, aby se vrátil k malování. Na schůzi Gallagher všechny překvapí svými netradičními metodami. Chce, aby byli na setkání přítomni i pacienti, protože mají právo podílet se na svém uzdravení. Pro Vincenta žádá vysazení léků a detoxikaci. Tvrdí, že ho léčba zmrzačila. Vincent je nadaný umělec, který posledních deset let pracoval do úmoru ve skladišti.

Hlavní postavy
Jack Gallagher
Veronica Hayden-Jones
Dr. Arturo Suarez
Dr. Chloe Artis
Dr. Carl Belle
Vedlejší postavy
Vincent Martin
Elodie Martin
Grayson Emerson
Leo Martin
Ray Hernandez
Street Cop #2
Drummer
Street Cop #1
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2009
Premiéra26. května 2009
Česká premiéra12. března 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody