plakát seriálu

Mentalista

(The Mentalist)

Epizoda 1×11 – Kumpáni Rudého Johna (Red John's Friends)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jared Renfrew, odpykávající si 25 let za vraždu dcery hospodyně, kontaktuje Patricka s tím, že má informace o Red Johnovi a že mu je sdělí pouze pokud mu pomůže prokázat nevinu. Minelli, šéf oddělení, kde Patrick pracuje, zamítne znovuotevření případu, ale Patrick tolik potřebuje zjistit pravdu, že odevzdá svůj průkaz a vydá se vyšetřovat na vlastní pěst.

Následně je i zbytek členů týmů na týden suspendován za to, že Patrickovi potají pomáhali. Když se Patrick dozví více o aférách v rodině Renfewových, odhalí znepokojující fakta o tom, že vraždu spáchala Jaredova matka a nafingovala to tak, aby z ní byl obviněn její syn, když zjistila, že se do dcery jejich hospodyně zamiloval. Její otec byl totiž manžel Jaredovy matky, který měl s hospodyní poměr, takže by se jednalo o incest.

Po matčině výpovědi je Jared osvobozen, ale uteče dříve, než patrickovi sdělí slibované informace. Netuší však, že ho má Red John na mušce, protože ví příliš mnoho. Po vystopování Jareda až v Mexiku CBI zjistí, že Red John byl rychlejší…

Hlavní postavy
Patrick Jane
Teresa Lisbonová
Kimball Cho
Wayne Rigsby
Grace Van Peltová
Vedlejší postavy
Virgil Minelli
Muriel Renfrewová
Gardner Renfrew
Jared Renfrew
Mariska Kopeckiová / Vanna Clooneyová
Undine Kopeckiová
Breck Renfrew
Junior Lawyer
SWAT Guy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKumpáni Rudého Johna
Původní názevRed John's Friends
Rok natočení2008
Premiéra4. ledna 2009
Česká premiéra8. února 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody