Mentalista

Mentalista (Mentalist, The) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Řada epizod má ve svém názvu slovo "red" (červený, rudý), což odkazuje na hlavního Patrickova (Simon Baker) nepřítele Rudého Johna.
Vložila: Zuzatko
V téměř každé epizodě se objeví postava ženy s červenými nebo rudými vlasy (nepočítá se Grace).
Vložila: Zuzatko
Patrick Jane (Simon Baker) jezdí v klasickém francouzském autě Citroën DS kovově šedé barvy vyráběném v letech 1955–1975.
Vložila: Zuzatko
Centrála CBI je historický dům v centru Los Angeles, nazvaný jako Pico House.
Vložila: Zuzatko
Simon Baker je australské národnosti, a proto musel v seriálu napodobovat americký přízvuk. Občas mu však nějaké slovíčko ujede, a to zejména ve slovech typu "our" nebo "hour." V seriálu však není jediný, jelikož stejný problém má i Owain Yeoman, který je původem Welšan. V jedné epizodě dokonce jeho postava mluvila irským přízvukem, což je pro něj paradoxně přirozenější.
Vložila: Zuzatko
V první řadě zazní v každé scéně, ve které je zmíněn Rudý Jon, úryvek ze skladby Ave Maria od Johanna Sebastiana Bacha. V epizodě 1x23 se dozvídáme, že jde o oblíbenou skladbu Rudého Jona.
Vložila: Štefíček
Herečka Amanda Righetti (Grace Van Peltová) v průběhu natáčení 5. série otěhotněla. Protože scenáristé její těhotenství do děje nezakomponovali, ve všech scénách jí něco zakrývá břicho, aby diváci nic nepoznali.
Vložila: Štefíček
V každém záběru zblízka má Patrick Jane rozšířené zornice.
Vložila: AdaW
CBI (California Bureau of Investigation) je vyšetřovací pobočkou kalifornského ministerstva spravedlnosti.
Vložila: AdaW
Simon Baker (Patrick Jane) ve skutečnosti na okultismus vůbec nevěří.
Vložila: AdaW
Poté, co je v šesté sérii v díle "Red John" dopaden Rudý John, už se v názvech dílů neobjevují narážky na červenou (př.: red, fire, blood...), jako tomu bylo v dosavadních pěti sérijích, ale každý díl je pojmenován podle jiné barvy barevného spektra (př.:My Blue Heaven, Green Thumb, White Lines, Golden Hammer...)
Vložila: Adélkaa

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE