plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 5×09 – Celým svým srdcem (With All My Heart)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Artuš konečně zjistí pravdu o Guinevere, když ji s Merlinem přistihnou na schůzce s Morganou. S Gaiem se rozhodnou, že se pokusí zlomit kouzlo, kterým Morgana Gwen ovládá. Je to ale mocné kouzlo Starého náboženství, kterým kromě Morgany vládne již jen stará čarodějnice Dochraid.

Merlin se proto vydá tuto nebezpečnou čarodějnici vyhledat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dorazí do její jeskyně v přestrojení za Emryse a požádá ji o pomoc. Dochraid mu ale pomoci nechce a přesvědčí ji až Excalibur, který Merlin neváhá použít. Teprve pod nátlakem mu Dochraid prozradí, že se s Gwen musejí vydat do Arianrhodské kotliny a vyvolat Bílou bohyni. Voda v kotlině spolu s kouzlem může Gwen vyléčit, ale jen pod podmínkou, že do vody vstoupí dobrovolně.

Artuš, Gaius a Merlin Gwen uspí a Artuš s Merlinem se se spící Gwen vydají na cestu. Gaius vymyslel způsob, jak bude moci Merlin použít před Artušem kouzla – musí se proměnit v čarodějnici, která bude ochotná Artušovi pomoci. Merlin souhlasí jen proto, že ví, že Emrysovi by Artuš nedůvěřoval.

Cesta do kotliny je strmá a nebezpečná a Merlin v jednu chvíli spadne do propasti. Artuš ho chce zachránit, zřítí se také a zůstane uvězněný mezi balvany. Naštěstí se objeví Mordred, který je celou dobu sledoval, protože se mu jejich počínání zdálo podezřelé. Před Arianrhodskou kotlinou ale na ně čeká Morgana se svým ochočeným Bílým drakem, protože Dochraid jí poslala zprávu, že se Emrys snaží zmařit její kouzlo.

Merlin si poradí s drakem, ale pak musí s Mordredem čelit Morganě. Jak se Mordred zachová, zůstane loajální vůči Artušovi a postaví se Morganě? A podaří se Merlinovi dojít s Artušem do kotliny a zlomit kouzlo?

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Artuš: Na co čarodějka potřebuje šaty?
Merlin: Co já vím. Je to čarodějka, nejspíš nebude normální.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
The Dochraid
Sir Leon
Sir Percival
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevCelým svým srdcem (neoficiální název)
Původní názevWith All My Heart
Rok natočení2012
Premiéra1. prosince 2012
Česká premiéra16. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 760 000 diváků
Autoři profilu epizody