plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 4×05 – Syn jeho otce (His Father's Son)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na území Camelotu Artuš společně se svými rytíři zajal skupinu banditů. Jak se brzy ukáže, ne všichni jsou prostí bandité, jedním z nich je dokonce král Cearleonu. Agravaine přesvědčuje Artuše, že jediný způsob jak ukázat svou sílu a získat respekt ostatních králů, je ho zabít nebo mu zabavit část jeho území. Král Cearleonu samozřejmě odmítá Artušovi odevzdat část svého území, proto je Artuš nucen ho zabít a tím odstartovat věci, které nechtěl...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když se královna dozví, že její muž byl zbaběle popraven, přísahá Camelotu pomstu. Vydá rozkaz k přípravě celé Cearleonské armády a následnému útoku na Camelot. Morgana si peče vlastní plány a nabídne Annis své služby, ta je obratem přijímá.

Když se Artuš dozvídá, že na jeho království míří velká armáda, musí rychle jednat. Nechce totiž dopustit obléhání hradu a drancování vesnic, proto se se svou armádou vydává k horám, kde se se znepřátelenou armádou za úsvitu střetnou.

Artuš začíná litovat svého rozhodnutí popravit Annisina manžela a chce se vyhnout krveprolití. V noci se tedy vydá do znepřáteleného tábora vyjednávat s královnou Annis. Jedinou možností, jak odvrátit boj, který by stál obě strany stovky životů, je souboj šampionů na život a na smrt. Pokud vyhraje Camelotský šampion, Annisina armáda odejde a pokud vyhraje šampion z Cearleonu, Artuš jim přenechá polovinu svého království.

Artuš nechce zbytečně riskovat život nikoho ze svých mužů a jelikož je i nejlepším bojovníkem, do souboje za Camelot nastoupí on. Aby měla Morgana jistotu, že Artuš při souboji zemře, vezme jeho meč a očaruje ho kouzlem, po kterém je meč tak těžký, že ho nikdo dlouho po vyslovení zaklínadla neudrží.

Teď už je jedinou Artušovou nadějí při souboji Merlinova moc...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Merlin: Jsi hrdina.
Artuš: Díky, Merline.
Merlin: Ne pro mě, ale pro tvůj lid.
Artuš: Aha, takže ty si myslíš něco jiného?
Merlin: Možná vím něco, co oni ne.
Artuš: A to?
Merlin: Vždyť víš... že jsi hroznej salát!
Merlin: Zase ven? Další týden v divočině? Jíst divoká zvířata. Být snězen divokou zvěří. Bez teplé vody, bez koupele. Tohle může být naposledy, kdy se kdokoliv z nás vyspí v pořádné posteli.
Artuš: Jsem připraven čelit všem hrůzám tohoto světa, ale jestli myslíš, že se o svoji postel podělím s tebou.
Merlin: Cože? Ne, to jsem nemyslel.
Artuš: Fajn, dobře, to je dobré vědět.
Merlin: Kam jdeš?
Artuš: To je moje věc... A Merline? Až se vrátím, ne že tě najdu ve své posteli.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Sir Leon
Sir Percival
Camelot Knight
Camelot Knight
Camelot Knight
Queen Annis
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSyn jeho otce (neoficiální název)
Původní názevHis Father's Son
Rok natočení2011
Premiéra29. října 2011
Česká premiéra21. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry7 400 000 diváků
Autoři profilu epizody