plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 5×06 – Temná věž (The Dark Tower)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Guinevere si vyjede v doprovodu svého bratra a dalších rytířů k hrobu svého otce. Na cestě zpátky na ně ale již čeká Morgana a Gwen unese. Uvězní ji v Temné věži, na místě tak temném, že jen zmínka o něm nahání i nejstatečnějším rytířům strach. Morgana se jí zde pomocí zlých snů a halucinací vyvolaných kořenem mandragory snaží psychicky zlomit a vzbudit v ní důvěru k ní samé a jejím plánům...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

I když Artuš ví, že jde nejspíše o Morganinu past, vydává se v doprovodu svých nejvěrnějších přátel královnu hledat a to je přesně to, co Morgana celou dobu chtěla. Artuš, Merlin a rytíři putují k Temné věži. Už samotná cesta na to místo podle všeho neexistuje. Cestu k věži doposud nikdo nenašel a Merlin musí spoléhat na své kouzelné schopnosti a i ostatní mu musí věřit, aby dosáhli svého cíle.

Merlin od královny Mab, která je vládkyní tohoto lesa, zjistí, že jeden z nich se už zpět z výpravy nevrátí a proto musí být nanejvýš opatrný, aby nikoho nevystavil nebezpečí.

Gwen postupně ztrácí síly a postupně začíná Morganě důvěřovat. Artušově výpravě proto už nezbývá moc času na její záchranu. Čím déle je vystavena účinkům kořene mandragory, tím menší je šance, že odolá Morganině nátlaku.

Co přesně má ale Morgana v plánu nikdo netuší...

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Merlin: Něco je špatně. Je to příliš jednoduché.
Artuš: Jsi vůbec někdy spokojený?
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Sir Leon
Sir Percival
Queen Mab
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevTemná věž (neoficiální název)
Původní názevThe Dark Tower
Rok natočení2012
Premiéra10. listopadu 2012
Česká premiéra9. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 850 000 diváků
Autoři profilu epizody