plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 5×12 – The Diamond of the Day: Part One
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Morgana už ví, že Merlin je Emrys a vymyslí plán, jak mu zabránit v pomoci Artušovi. Pomocí magického tvora Gean Canach sebere Merlinovi jeho kouzelnické schopnosti. Merlin tak zůstává naprosto neškodný a neschopný pomoci Artušovi...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Morgana mezitím zahájí válku tím, že zaútočí na posádku v Stawellu. Z obyvatel se zachrání jen dívka Eira, kterou přijmou na Kamelot a Gween se do ní zamiluje. Artuš se rozhodne, že nenechá Morganu s její armádou dojít až ke Kamelotu, místo toho se s ní střetne v průsmyku Camlann. Merlin ví, že to je místo, kde má podle proroctví Mordred zabít Artuše.

Morgana pro tento účel nechala ukovat pro Mordreda meč v dechu bílého draka. Merlin se v doprovodu Gwaina vydá do křišťálové jeskyně v údolí padlých králů, do rodiště samotné magie, protože věří, že by tam mohl znovu nabýt své schopnosti.

Eira ale pracuje pro Morganu a prozradí jí, kam Merlin míří. Prozradí navíc i Artušův plán. Merlin se sice díky Gweinovi dostane do křišťálové jeskyně, ale díky Eiře tu na něj čeká Morgana, které se Merlin bez své magie může jen těžko bránit. Morgana ho v jeskyni zasype a vydá se zničit Artuše a jeho armádu.

Dokáže Merlin znovu získat svojí magii? Jak dopadne bitva, ve které nemá Artuš Merlinovu podporu, když Morganina armáda tu Artušovu mnohonásobně převyšuje?

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Balinor
Sir Leon
Sir Percival
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Diamond of the Day: Part One (neoficiální název)
Původní názevThe Diamond of the Day: Part One
Rok natočení2012
Premiéra22. prosince 2012
Česká premiéra30. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry8 450 000 diváků
Autoři profilu epizody