plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 5×10 – The Kindness of Strangers
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Morgana zajme Alatora, kněze Catha, aby z něj pomocí mučení dostala Emrysovu totožnost. Mezitím si Artuš s Gwen a Merlinem vyjede do lesa na projížďku. Merlin tam najde stopy po pronásledování Alatora. Dostane podezření, že v tom všem má prsty Morgana a později se do lesů vrací, aby vše prozkoumal. Najde důkazy, že Morgana zajala Alatora, který je kromě Gaiuse jediným, kdo zná jeho tajemství a ví, že on je Emrys...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Přes veškeré mučení se Morganě nedaří dostat z Alatora tajemství, po kterém už dlouhou dobu pátrá. Mezitím Merlina vyhledá Finna, kněžka věrná Alatorovi, která se s ním chce v noci setkat a svěřit mu poselství od Alatora. Gaius se ale bojí, že jde o past a řekne o ní Artušovi, který ihned vysílá vojáky, aby jí našli a přivedli. Merlin jí tak musí pomoct utéct.

Morganě se stále nedaří z Alatora nic dostat, ale dozví se, že ne jen Alator, ale i Finna ví kdo je ve skutečnosti Emrys. I morgana tedy vysílá své vojáky, aby Finnu našli. Merlin se k ní proto musí dostat dříve, než všichni ostatní, musí samozřejmě zjistit, co tak důležitého mu chtěla říct. Je ale vážně raněn Morganinými muži, kteří je pronásledují.

S Finnou jim stále unikají a skryjí se v opuštěné věži. Morgana je jim ale stále na stopě a nikdy není daleko. Merlin na tom začíná být velmi zle. Jaké poselství nese Finna Merlinovi a podaří se Morganě je dostihnout? Zjistí konečně kdo je Emrys?

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Sir Leon
Sir Percival
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Kindness of Strangers (neoficiální název)
Původní názevThe Kindness of Strangers
Rok natočení2012
Premiéra8. prosince 2012
Česká premiéra23. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry7 000 000 diváků
Autoři profilu epizody