plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 2×02 – Budoucí královna (The Once and Future Queen)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Camelotu se schyluje k rytířskému turnaji. Při přípravách na turnaj se ale Artuš dozví, že ho jeho protivníci nechávají vyhrávat z obav, aby mu neublížili...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Artušovi se toto jednání nelíbí a chce turnaj vyhrát poctivě, proto se rozhodne předstírat odjezd z města a ukrývá se u Gwen v domě. Aby se mohl turnaje zúčastnit a přitom nikdo netušil, že jde o něj, vymyslí s Merlinem plán, ve kterém ho ve veškerých ceremoniích zastupuje jeden z horníků, co se vydává za rytíře.
Mezitím se král sousední země chce pomstít za zabití svého syna v souboji a zaplatí za vraždu Artuše jednomu z nejobávanějších vrahů celého království. Chce-li nyní zločinec splnit svůj úkol, musí najít Artuše, který se skrývá všem na očích...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Merlin leží vyčerpaně na podlaze)
Gaius: Merline, vstávej. Artuš je možná pryč, ale já ne. Proč je moje nádrž pořád špinavá? Jak si přišel na to, že můžeš celý den sedět a nic nedělat?
Merlin: Ty si myslíš, že sedím a nic nedělám? Neměl jsem příležitost si sednout a nic nedělat už ode dne, kdy jsem dorazil do Kamelotu. Věčně jenom obskakuju Artuše, udělat tohle, Merline, udělat tamto, Merline. A když neobskakuju Artuše, vypomáhám tobě, a když ani to ne, tak naplňuju svůj osud. Víš, kolikrát jsem Artušovi zachránil život? Ztratil jsem přehled. Dostane se mi díků? Ne. Bojoval jsem s gryfy, čarodějnicemi, bandity, byl jsem zmlácen, otráven, zasypán shnilým ovocem a během toho všeho musím tajit, kdo skutečně jsem, protože když to někdo zjistí, Uther mě dá popravit. Někdy mám pocit, že jsem tažen tolika směry, že nevím, kam se otočit!
Hlavní postavy
Uther Pendragon
Vedlejší postavy
Guard No. 1
William
Sir Leon
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBudoucí královna (neoficiální název)
Původní názevThe Once and Future Queen
Rok natočení2009
Premiéra26. září 2009
Česká premiéra6. ledna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry5 940 000 diváků
Autoři profilu epizody