plakát seriálu

Merlin

(Merlin)

Epizoda 5×04 – Žal druhých (Another's Sorrow)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Království princezny Mithian bylo napadeno a zabráno Odinovými muži spolčenými s Morganou, která chce touto cestou vlákat Artuše do pasti. Morgana využije kouzla zestárnutí, které už několikrát použil i Merlin, a donutí princeznu Mithian, aby jí vydávala za svou služebnou a odjela s ní na Camelot. Tam Artuše požádají o pomoc s nalezením Mithianina otce, kterého ve skutečnosti vězní Odinovi muži a pokud Mithian neudělá, co chtějí, zabijí ho...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Artuš je ochoten Mithian pomoci a i přes Merlinovy a Gweniny obavy se právě s Merlinem, Gaiem a skupinou rytířů vydávají na cestu za nalezením krále Rodora. Ten se podle Mithianiných slov skrývá v hrobce na hranicích jejich království.

I když Merlinovi nikdo zatím nedůvěřuje, je si jistý, že něco není v pořádku a Mithian se chová podezřele. Merlinovi se nakonec podaří zjistit důvod Mithianina podivného chování, ale jakmile zjistí pravdu o tom, že se Morgana skrývá mezi nimi, je už pozdě.

Morgana Merlina omráčí a jelikož Artuš nemůže čekat, nechává ho spolu s Gaiem a Gwainem na místě, dokud se Merlin nevzpamatuje a nebude schopný se vrátit na Camelot. Merlin se hned po probuzení svěřuje s tím, co zjistil a s Gwainem se vydávají Artuše a jeho rytíře zachránit z pasti, do které mají namířeno.

Cesta je ale dlouhá a nedaří se jim skupinu dostihnout včas. Musí proto vymyslet plán, jak osvobodit své přátele ze zajetí Odina a Morgany a přitom se nedostat do situace jejich zajatců...

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Artuš: Merlinovi by se taky měla přičíst zásluha. Jak to vypadá, není pokaždé úplně hloupý.
Guinevere: To měl být kompliment?
Artuš: Za nic na světě mu to neříkej. Poslouchal bych to pak neustále.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
King Rodor
Princess Mithian
Odins Warrior
Camelot Guard
Sir Percival
Sir Leon
Velký drak - hlas
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽal druhých (neoficiální název)
Původní názevAnother's Sorrow
Rok natočení2012
Premiéra27. října 2012
Česká premiéra2. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 860 000 diváků
Autoři profilu epizody