plakát seriálu

Město žen

(Cougar Town)

Epizoda 1×21 – Nenechám tě jít (Letting You Go)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jules má svého syna velmi ráda a neumí si představit, že už nebude kvůli škole bydlet doma. Travis se totiž dostal na dvě školy, jedna je dvacet minut od domova a ta druhá je daleko. Pro Jules je proto dost těžké nechat ho se rozhodnout, na kterou školu půjde. Laurie přemýšlí o tom, že by se rozešla se Smithem. On je totiž takový klidný a ona potřebuje v životě vzrušení a akci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Smith si promluví s Bobbym o tom, jak je to v poslední době s Laurie divné. Ten mu vysvětlí, že Laurie má ráda drama, a tak Smith zmlátí chlapa, s kterým Laurie líbala, když on byl pryč. Pak to Laurie řekne a ta se na něj hned vrhne. Poté se jí ale Smith přizná, že toho chlapa nezmlátil, pouze zvedl míček ze země a posléze na něj skočil Bobbym vycvičený pes, který má za úkol míčky sbírat. Laurie se sice naštve, pak si ale vyjasní, co se děje a usmíří se.
Jules je nadšená, když nakonec zjistí, že Travis se rozhodl pro školu, co je nedaleko domova. Ten jí zároveň přizná, že hned, jak obdržel dopis s přijetím, věděl, že chce jít na tuto školu, jen ji chtěl kapku potrápit. Pak se jedou oba podívat, kam bude chodit do školy. Tam jí Travis oznámí, že si u kamaráda, co už tam studuje, zařídil, že tam bude moci přespat, a tak Jules jede domů sama a uvědomí si, že i když ta škola je jen 20 minut od domova, stejně Travis odchází pryč a ona si bude muset zvyknout být v tom velkém domě sama. Laurie děkuje Smithovi, jak byl skvělý a taky se mu přizná, že nikdo pro ni neudělal tolik co on. Smith ji totiž vzal na golf a přetrpěl svého otce, jen aby se Laurie odvykla být závislá na dramatu. Pak se zeptá Smitha, jestli takhle má vypadat dobrý vztah, vzápětí mu řekne, ať jí neodpovídá, neboť zranitelné ženy jsou nebezpečné. Pak řekne, že někdy to ale člověk musí hodit za hlavu a jít si za tím, protože pak si může uvědomit, že to vlastně chtěl celou dobu. Pak je střih na smutnou Jules, kterou utěšuje Grayson, poté se začnou líbat.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Orinoco Flow (Enya)

Noční "řádění".

Something Beautiful (Needtobreathe)

Jules a Grayson se políbí.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Hudba:
Na konci epizody hraje písnička Something beautiful od Needtobreathe.
Na konci dílu, když Laurie probudí Smitha, můžeme posléze z různých záběrů vidět, jak se najednou mění poloha jejích rukou.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jules: Jak se držíš, zlato?
Travis: Není to dobrý pocit, když vás odmítne tak podřadná škola se čtyřmi gramatickými chybami v dopise.
Bobby: Víš, na tuhle školu jsem se dostal.
Travis: Bezva. Zabij mě.
Hlavní postavy
Jules Cobb
Travis Cobb
Ellie Torres
Laurie Keller
Bobby Cobb
Andy Torres
Grayson Ellis
Vedlejší postavy
Smith Frank
Roger Frank
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNenechám tě jít
Původní názevLetting You Go
Rok natočení2010
Premiéra28. dubna 2010
Česká premiéra16. června 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry6 490 000 diváků
Autoři profilu epizody