plakát seriálu

Misfits: Zmetci

(Misfits)

Zajímavosti ze seriálu
Hodně lidí si myslí, že se Lauren Socha (Kelly) svůj akcent kvůli svojí roli naučila, ale ve skutečnosti je to její pravý přízvuk. Narodila se v Midlands ve středu Anglie.
Venkovní natáčení se odehrávalo v Londýně, ve čtvrti Thamesmead.
Přestože se seriál natáčel v Londýně, tvůrci místo natáčení nechtěli odhalit, a tak až do začátku třetí série nebylo vůbec jasné, kde se natáčení odehrává. Vzniklo tak mnoho fanouškovských teorií, kde by ony čtyři paneláky mohly stát. Mnoho fanoušků tipovalo i Černobyl.
Původně se měl na konci první série Simon obrátit ke zlu, ale herec byl divákům tak sympatický, že jeho postava byla přepsána.
Londýnskou čtvrť Thamesmead, kde se seriál odehrává, využil rovněž Stanley Kubrick pro slavné scény ve snímku Mechanický pomeranč (1971). Mnoho interiérů se pak točilo v kampusu Brunel University nebo v blízkosti jezera Southmere.
Třetí série má nultý díl, který nese název "Vegas, baby" a který byl odvysílán pouze na webových stránkách televize E4. Jeho obsahem je zejména Nathanův (Robert Sheenan) odchod ze seriálu.
Pro propagaci první série byl využíván virální marketing. Na Facebooku a Twitteru si postavy dopisovaly a přidávaly tak k ději další materiál. Objevily se rovněž bonusové klipy, jež byly natočené přímo pro server YouTube.
Lauren Socha, která v seriálu ztvárnila ráznou postavu Kelly, byla 2. května 2012 odsouzena ke 4 měsícům vězení s odkladem na jeden rok za rasově motivovaný útok na taxikáře. Navíc dostala - paradoxně stejně jako v seriálu - 80 hodin veřejně prospěšných prací. Na její odchod ze seriálu to však prý nemělo vliv.
V rámci třetí série byla kromě nulté epizody s názvem „Nathan Goes To Vegas“ také odvysílána webepizoda „Erazer“, která se dočkala uvedení pouze na stránkách televizní stanice E4.
Joseph Gilgun se v seriálu objevuje po boku Lauren Sochy. V dalším seriálu Taková je Anglie (od r. 2006) zase hraje s Michaelem Sochou, což je Laurenin starší bratr.