plakát seriálu

Vražedné záhady slečny Fisherové

(Miss Fisher's Murder Mysteries)

Názory uživatelů

Promiskuitní žena se zlatou zbraní

Seriál mohu každopádně zařadit mezi pohodové detektivní seriály, které jsou dobově umístěny někam na začátek minulého století, ze kterých čiší pohoda a semtam humor. Čili Phryne se může hrdě zařadit mezi perly jako Poirot, Murdoch nebo třeba Marplová.

Phryne je trochu kontroverzní osoba. Jedná se o hodně dobře udržovanou čtyřicítku, feministicky založenou, která si dělá co chce a zjevně taky ledacos veselého zažila. Jako příslušnice k lepší společenské vrstvě si zjevně s penězi hlavu neláme. A kolem sebe má partu oddaných lidí, ať je to klasický komorník, služebná (která ale pomáhá s vyšetřováním) nebo dva proletáři, kteří by za slečnu ale položili život.

Protože nemusí chodit do práce, ale dost jí to pálí, tak se začne zúčastňovat vyšetřování (povětšinou) vražd s detektivem Robinsonem. A jak to v těchto seriálech bývá, tak to od samého začátku seriálu jisří a jiskří. To samozřejmě Phryne nebrání, aby si skoro v každém díle s někým třetím řádně nezašpásovala, ale když se kolem detektiva mihne nějaká ženská, tak se chová skoro až žárlivě. No naštěstí to dopadne všechno jak dopadnout má. Teda pokud přece jen nevznikne série čtvrtá, což zatím asi nevypadá, konec třetí série moc otázek nezanechal.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Phryne - lady detective

Zkusila jsem to jenom omylem, ale okamžitě mě to nadchlo. Hlavní postava je moderní žena, která se nenechá spoutat žádnými společenskými pravidly. Opravdu doufám, že se brzy dočkáme 4. série.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí