Místo činu

Místo činu (Tatort)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Čestný člověk

Mladý ambiciózní muž má jedinečnou šanci získat vedoucí postavení v politické straně s doteď nejvyššími preferencemi. Jeho perspektivní kariéru naruší nečekaná tragická událost, která pro něho může mít dalekosáhlé následky...

V Německu probíhá urputný mocenský boj o prvenství v demokratické politické straně. Na jedné straně stojí mladý ambiciózní Manfred Körner s nebojácnými názory, a na straně druhé ostřílený politik s šestnáctiletou praxí Paulsen.

Manfredova večerní jízda autem ve společnosti jeho partnerky Judith Kleeové však končí tragicky. Nestihl zaregistrovat mladého muže běžícího po cestě a srazil ho. Případem se začíná zabývat dopravní policie, ale po zjistění, že oběť byla mrtvá už několik hodin před nehodou, posouvají případ oddělení vražd. Šokovanému Manfredovi jsou novináři v patách a jeho slibná kariéra je najednou v ohrožení. V rámci předvolební kampaně ho čeká důležité veřejné vystoupení, ale poradci mu doporučují, že nejlepším řešením v jeho choulostivé situaci bude dočasné stáhnutí se.

Vyšetřovatelé zjistí, že nedaleko místa činu je u bankomatu nainstalovaná videokamera, která zachytává oběť, jak vchází do domu, ale z něj už nevyjde. V té době ho musel někdo zavraždit, uložit v kufru automobilu a v noci, při špatné viditelnosti, jí vrah musel vyhodit na cestu, aby vražda vypadala jako nehoda.

Detektivové si jsou vědomi, že Korner díky své nekompromisnosti a upřímnosti musí být trnem v oku vícero osobám, ale kdo je vrahem zatím netuší...

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon