plakát seriálu

Místo činu

(Tatort)

Epizoda 1×138 – Dívka na schodech (Mädchen auf der Treppe, Das)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Schimanski chrání dívku, jejíž matka byla zavražděna a všechno nasvědčuje tomu, že zločinci mají spadeno i na ni.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jednoho večera najde Schimanski na schodech před svým bytem sedmnáctiletou dívku Katju, která ho prosí, aby jí pomohl a našel její matku.

Vyšetřování však nemá šťastný konec, protože Schimanski s Thannerem zjistí, že dívčina matka, vedoucí jedné specializované restaurace, byla zavražděna. Navíc způsobem, který vyšetřovatele vede k domněnce, že muselo jít o velmi osobní motiv. Katja, která otce nikdy nepoznala, měla na matku velmi silnou vazbu a její smrtí je hluboce zasažena.

V bytě mrtvé objeví Schimanski stopy toho, že tu někdo něco hledal, a další pátrání odhalí, že za smrtí ženy jsou drogy. Restaurace sloužila jako zástěrka obchodu s drogami, ze kterého chtěla Katjina matka vystoupit. Jako kapitál do budoucna si nechala dvě kila kokainu a jako pojistku hrozbu, že vše o velkých obchodech prozradí, pokud ji a její dceru nenechají obchodní s narkotiky na pokoji.

Hlavním podezřelým z vraždy se stává spolumajitel restaurace a velký drogový dealer Straub, po kterém je vyhlášeno pátrání. Stále více starostí však Schimanskému přidělává Katja. Nejenže mu komplikuje život tím, že se do něj zamiluje, ale navíc si vzpomene na něco velmi důležitého, co ji přivede na stropu vraha. Problém je v tom, že o tom Schimanskému neřekne a rozhodne se jednat sama...

Hlavní postavy
Horst Schimanski
Christian Thanner
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDívka na schodech
Původní názevMädchen auf der Treppe, Das
Rok natočení1982
Premiéra27. června 1982
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody