plakát seriálu

Místo činu

(Tatort)

Epizoda 1×589 – Hluboké rány (Schürfwunden)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je přepadem vůz s penězi, řidič zastřelen a peníze ukradeny. Jak se později potvrdí, jediný podezřelý pachatel byl po loupeži zavražděn...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vůz převážející peníze je přepaden a jeho řidič zastřelen. Pachatel Guido Jensch uprchl s 1,3 milionem euro, jeho pravděpodobná spolupachatelka, spolupracovnice bezpečnostní služby, musela být pro nedostatek důkazů propuštěna, přesto zůstává podezřelá, protože se ukáže, že se Schenkem v minulosti žila.

Obratem ve vyšetřování je zásilka s hrůzným obsahem, kterou obdrží komisaři Ballauf a Schenk: obsahuje uříznutý lidský prst. Laboratoř zjistí, že prst patří Jenschovi, a co víc, že Jensch už musel být v okamžiku amputace mrtev. Pátrání po neznámém odesilateli zavede komisaře do opuštěné vesnice v severním Vestfálsku, Neu-Schaffrathu. Vesnice byla vysídlena kvůli těžbě uhlí a ti, co zbyli tvrdí, že o zásilce nemají tušení, ale přívěsek s masivního zlata, který ztratí Tatjana, a který je naprosto shodný s přívěskem bývalé Schenkovy milenky, utvrdí komisaře, že spojitost tu je. Jediný, kdo se zdá, že by jim chtěl být nápomocen, je chlapec Hansi Lensen, kamarád Tatjany, než ale stačí něco říct, zahyne při podivné nehodě.

Hlavní postavy
Freddy Schenk
Vedlejší postavy
Dr. Joseph Roth
Franziska Lüttgenjohann
Alice Rausch
Gernot Ackermann
Ellen Lensen
Manfred Ackermann
Tatjana Rausch
Hansi Lensen
Gitte Schäfer
Jan Evers
státní zástupce Wolfgang von Prinz
Polizeimechanikerin
Hotelwirtin Hanna
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHluboké rány
Původní názevSchürfwunden
Rok natočení2005
Premiéra13. února 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody