plakát seriálu

Místo činu

(Tatort)

Epizoda 1×562 – Spodina (Abschaum)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policie objeví tělo dvanáctiletého děvčátka, které spáchalo sebevraždu skokem z balkónu. Pitva poukáže na stará zranění, podlitiny a sexuální zneužívání a fakt, že Miriam Meinfeldová užívala drogy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Policie navštíví rodiče oběti a žádá o vysvětlení. Ti však žádné nemají. Miriam prý byla samotářka a málo se jim zpovídala. K tomuto faktu se nedokážou vyjádřit ani její dva mladší sourozenci. Matka podezřívá ze zločinu obyvatele nově otevřeného sociálního zařízení na sídlišti.

Komisařka Inga Lursenová vyslechne dětského lékaře a učitelku děvčete a s kolegou navštíví sociální zařízení pro mentálně postižené. Žádné nové důkazy však nezíská. Komisař Stedefreund se zaměří na neobyčejné tetování oběti na ruce. Získá potřebnou literaturu a za pomoci staré knihovnice Karin Melzerové, která s ním zpočátku odmítá spolupracovat, zjistí, že jde o satanistický znak. Před dvěma lety přišla o život mladá novinářka, protože věděla příliš mnoho o lidech z církve satana. Jde o vlivné lidi, kteří se nezastaví před ničím.

Novinářka nechala u Melzerové fotokopii výsledků jejího pátrání a videonahrávku. Celý materiál je ochotná odevzdat Stedefreundovi pod podmínkou, že ji už nikdy nevyhledá...

Hlavní postavy
Nils Stedefreund
Inga Lürsenová
Vedlejší postavy
Helen Reinders
Karin Melzer
Oberstaatsanwalt Mertens
Staatsanwalt Dr. Berger
Richterin am Jugendgericht
Svenja Meinfeld
Björn Meinfeld
Bodo Meinfeld
Sigrid Meinfeld
Dr. Wulff
Harald Markwart
Richard Brenner
Chefarzt der Psyhiatrieklinik
Gudrun Wehling
Lehrerin an der Gesamtschule
Rechtsmediziner
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSpodina
Původní názevAbschaum
Rok natočení2004
Premiéra4. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody