plakát seriálu

Místo činu

(Tatort)

Epizoda 1×482 – Zběsilost (Kalte Wut)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policie hledá násilníka, který ve městě přepadává ženy...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ve městě řádí násilník, který přepadává ženy. Proto místní obyvatelé utvořili občanské hlídky, které v noci pročesávají ulice a park. Jejich členkou je i policistka Heike Hellvigová, jejíž dceru násilník zabil.

Podnikatelé Richard Wohlers a Lothar Zeiler tvrdí, že se násilník ukrývá mezi sprejery mládežnického klubu Skleník, ten se nachází na pozemku starého průmyslového objektu, a oba mají s pozemkem své vlastní plány. Pozemek koupili a chtějí jej výhodně prodat jinému zájemci, proto se potřebují spolku Skleník, který má řádnou nájemní smlouvu, co nejrychleji zbavit.

Jedné noci pronásleduje občanská hlídka ukradené auto, v němž jsou čtyři mladí sprejeři, vytlačí vůz ze silnice a ten havaruje. Tři z mladíků jsou na místě mrtví, poslednímu těžce zraněnému Marcovi se podaří z místa nehody odplížit. Nehodu začne vyšetřovat policie. Marco chce vydírat Zeilera s tím, že zavinil nehodu. Chce po něm 10 000 marek. Zeiler je ochoten platit, ale Wohlers je rozhodně proti. Mezi oběma muži dojde k hádce, Wohlers do Zeilera strčí a ten upadne na hlavu a je na místě mrtvý. Wohlers zpanikaří mrtvého kolegu odveze na opuštěné místo a rozhodne se, že vinu svede na Marca...

Hlavní postavy
Inga Lürsenová
Vedlejší postavy
Helen Reinders
Kommissar Tobias von Sachsen
Gerhard Groszek
Marco Groszek
Ingo Marquardt
Polizeibeamter
Stefan Dehlers
Autoverkäufer
Richard Wohlers
Dr. Heitmann
Jan Hellwig
Heike Hellwig
Lothar Seiler
Gerd Brehm
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZběsilost
Původní názevKalte Wut
Rok natočení2001
Premiéra21. října 2001
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody