Místo nahoře

Místo nahoře (Místo nahoře) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Příjezd

Mít svou vilku v krásném moderním satelitním sídlišti - to je krásný sen. Ten sen už je na dosah ruky pro manželskou dvojici novinářů i pro rodinu Lukešovu, i když finanční situace k pořízení takového domku není zrovna příznivá. Jenže pak přijde tragické probuzení ze snu. Skutečný šok. A zatímco naši hrdinové řeší absurdní situaci takřka neřešitelnou, za záclonami nových vilek zvědavě i nedůvěřivě vyhlížejí zámožní sousedé, jejichž starosti jsou jiného rázu. Své problémy mají studenti čtvrtého ročníku gymnázia v nedalekém městečku. Krásnou Andreu momentálně popudil příchod nové spolužačky Martiny Lukešové. Instinktivně cítí, že by ji mohla připravit o pozici třídní krasavice, a tak je nad slunce jasné, že ty dvě se nebudou mít v lásce. Naopak Milana Rokytu, syna místního bohatého podnikatele, nová spolužačka zaujme...

Manželé Kadlecovi koupili domek v milionářském satelitním sídlišti. Když se však přistěhují, zjišťují, že v jejich domku už bydlí rodina Lukešových. Po počátečním konfliktu Lukešovi svolí, že Kadlecovi se mohou dočasně ubytovat alespoň v garáži. Zatímco známý novinář Kadlec se snaží přijít na kloub podvodníkům, kteří před krachem firmy prodali dům dvakrát, sledujeme, jak se Lukešovi zabydlují v novém prostředí. Jejich osmnáctiletá dcera Martina bude maturovat na zdejším gymnáziu, ale nepadne si do oka s třídní krasavicí Andreou. Otec Martiny, Jarda Lukeš, má nastoupit dle domluvy do zdejší textilky, ale ta je rovněž před krachem, a tak mu ředitelka Ivanovská může nabídnout pouze polovinu platu. Martina se seznamuje s Milanem, synem bohatého místního podnikatele Rokyty. Ten usiluje o koupi krachující textilky za účelem výhodného prodeje holandské firmě - a také má tajný poměr právě se studentkou Andreou.
Kadlecovi oba nastupují v redakci zdejších novin. V závěru se Kadlec dozvídá, že majitele podvodné firmy Pekárka právě zatkla policie.

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Kopy