Plakát

Mistr a Markétka

(Mistrz i Malgorzata)

Děj má tři základní epické a časové roviny, které se navzájem prolínají - těžký život intelektuála-spisovatele, který žije v bolševickém Rusku, příběh Piláta a Ježíše, který má smírné zakončení v současnosti a konečně Wolanda, ďábla v nečekaně humánní podobě, který s pomocníky... [více]

1990 | Polsko | Drama / Romantický / Thriller | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Mistr a Markétka – O čem to je

Děj má tři základní epické a časové roviny, které se navzájem prolínají - těžký život intelektuála-spisovatele, který žije v bolševickém Rusku, příběh Piláta a Ježíše, který má smírné zakončení v současnosti a konečně Wolanda, ďábla v nečekaně humánní podobě, který s pomocníky pořádá v Moskvě ples.

Z počátku pomalý děj postupně nabývá na dynamice, jejíž vzestupný trend vydrží téměř až do samotného závěru. Absurdní situace, vzniklé střetem rigidních materialistů, bolševické mašinerie, lidského citu, humanity a nadpřirozené moci přináší jednu neuvěřitelnou situaci za druhou. Jedná se o  fascinující fresku, ve které si to "své" najde každý, bez ohledu na věk, vzdělání či intelekt.

Zpracování není tak blízké rozsahem literární předloze jako ruské zpracování Master i Margarita z roku 2005, není tak výpravné (kostýmy, efekty...), ale neskutečně umí vtáhnout do děje způsobem, že i znalci Bulgakovovy předlohy jsou nadšeni. To vše podtrženo skvělou hudbou a hereckými výkony.

popis: _-0-_

Malgorzata
Info box
Žánr

Drama
Romantický
Thriller
Minisérie

Země původu

Polsko

Roky vysílání

1990

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2011)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

podle knihy, jméno postavy v názvu

Odkazy

IMDb.com

Související