plakát seriálu

Mistr popravčí

(The Bastard Executioner)

Názory uživatelů

Kat s bolavýma zubama

Seriál, který dle posledních zpráv zůstává pouze u jedné sezony. Není se ovšem moc čemu divit. Hlavní dějová linka celé první série zaměřená na pomstu je tak strašně kostrbatá, že je těžké vůbec uvěřit, že se podařila rozmístit do všech epizod, nakonec ovšem s ne moc zajímavým koncem. Kostýmy i lokace jsou milé, pravda historickými nepřesnostmi se to také hemží, ale budiž. Hlavní kladný hrdina v celku sympaťák, vypadá to sice, že ho během celého natáčení braly zuby, ale jinak jo. Peggy Bundová mě přiznám se v této roli moc nebavila, za to role záporných postav ala komoří v podání Stephena Moyera a i fanatického Eda Sheerana, který si zde střihl také ústřední píseň jsou chválihodné. Hlavní ženské figury, až na v celku pohledná dvojčata průměr i co do stránky herecké. Uvítal bych na úkor pár zbytečně brutálních scén trošku více scén erotických. Suma sumárum žádný průser se nekonal, ale to že seriál je ukončen, není důvod oplakávat.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A o čem to teda bylo?

Nadpis mluví za vše.

Myslím, že od tohoto seriálu se očekávalo tolik a to hlavně díky jménu Kurt Sutter, že vcelku není překvapením, že zklamal.

Na obsazení si rozhodně stěžovat nemůžu. Vcelku tam nemám žádnou výtku. Ano, přítomnost Sheerana byla velice úsměvná, ale rozhodně prominutelná. No ten jeho opening je prostě luxusní!

No ale to je tak asi všechno pozitivní, co tu nacházím. Styl natáčení a střih ocenit dokážu, ale co mě prostě podkopává celý seriál, je jeho příběh. Cítím se, jakoby mi utekla nějaká myšlenka. Jako bych v závěru všechno nepochopila a stále mi to uniká. Možná, kdyby seriál dostal další sérii, tak by se pro mě ty volné konce svázaly, ale takhle...

Hodně dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit. Podle mě je příběh srdcem seriálu a bez něj seriál nemá šanci, ale na druhou stranu jsem si opravdu užila zpracování a obsazení. Hodně dlouho jsem nebyla takhle nerozhodná. Prozatím dávám 60%, ale ještě budu nějakou dobu přemýšlet.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rozpaky

Úvodní titulky a píseň jsou asi to nejlepší, co mi tento seriál nabídl. ( Inspirace je opět zjevně vikingská.) Charaktery aktérů, jejich motivace, herecké výkony a výprava v pořádku. Děj trochu rozvláčný, ale budiž.
To, co mne nutí zvednout oči v sloup, je například to, že kat bydlí na hradě, všichni se s ním vesele vybavují a dokonce sama hradní paní mu předává příkazy osobně. Ale jděte!
Nedozvěděla jsem se, proč byla zabita těhotná žena hrdiny. (aby nepřekážela v cestě do panské postele?)
Okamžik, kdy se vědma přiznala k mateřství mě rozesmál a na mysl mi přišel Vichr z hor a telenovely.
Hlavní "hrdina", jehož unylé pohledy na mne měly uspávací účinek, je neskutečný moula, který sebou nechává vědomě manipulovat a stává se tak stejným prevítem jako sám manipulátor.
Ostatně finále se nese v duchu "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina".
Na to, aby to byl konec, zůstalo moc dějových linek otevřených. Takže očekávám, že zanedlouho se objeví druhá řada. Tu však už sledovat nebudu. Krve, násilí, sexu, úchylností a úchylů je v tomhle dílku na mne nějak moc.
K žehlení ano, u mne za B s odřenýma ušima. (Postava paní baronky se mi docela zamlouvala.)

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda

Seriál má zajímavé postavy, zajímavý námět a také jednu velkou slabinu, kterou je hlavní dějová linka. Ta se velice táhne a během odvysílaných dílů nenaplnila ani ze čtvrtiny svůj potenciál. Vedlejší příběhy jednotlivých epizod sice dokáží zabavit, ale celkový děj moc neubíhá. Seriál končí po 10 epizodách asi zaslouženě. Ano mohl by přijít zvrat, kdyby se autoři zaměřili více na hlavní děj a seriál by nabral úplně jiné obrátky, ale přišlo by to v epizodě 15 nebo 20 nebo nikdy?

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

TBE

Vizuální lahůdka s fantastickou znělkou, výborným námětem a skvlěým hereckým obsazením. Na první pohled skvělý mix stvořený ke kvalitnímu dílu. Jenže poté, co jsem viděl úvodní dva, nudné a dějové naprosto nezajímavé epizody jsem se nějak nemohl dokopat k tomu dalšímu a vyoadá to, že už to nejspíš nedokoukám. Možná dělám chybu a chci věřit, že v dalších dílech se to zlepšilo, ale pro mě je tenhle historický fantasy kousek, který letos mohl být tím nejlepším, obrovským zklamáním s nefunkčním příběhem. Navíc, už na začátku tam bylo postav jak ve Hře o trůny a to už bych as nevydržel. I když mě TBE nezaujal, z celého srdce mu přeji prodloužení pro další sezónu, ale tohle prostě není pro mě. 60% za dva díly.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé